2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Caras-Severin
  6. Ingineri - Resita
Postat 02 mai 2024

Inginer serviciul SSM - EEI Resita

Localizare

Resita

Nivelul de studii: AbsolventMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2CUI / CIF: RO5567791

ELECTROECHIPAMENT INDUSTRIAL angajeaza : Inginer (profil electric sau similar) in vederea integrarii in serviciul SSM al EEI Resita ca Inspector SSM/ Lucrator SSM

Cerinte: Studii superioare profil electric, electroenergetic sau similar; Cunostinte bune operare PC pentru editare/intocmire a documentelor SSM

Constituie avantaj: Nivel de pregatire in domeniul securitatii si sanatatii in munca nivel mediu (curs cu durata de 80 ore); experienta ca lucrator SSM in santiere de constructii sau industriale; cunoaște legislatia din domeniile SSM și SU, deprinderea dе a studia, înțelege și interpreta legislația în vigoare în domeniul SSM; curs cadru tehnic PSI

Competente/Abilitati: Constiinciozitate; disponibilitate efort; capacitate de adaptare; spirit de ordine și disciplină; ușurință în comunicare; abilități pentru lucrul în echipa

Descrierea postului: Intocmeste/participa la elaborarea documentatiei SSM necesara; raporteaza Coordonatorului SSM; monitorizeaza lucrarile din santier astfel incat acestea sa se desfasoare in conditii de deplina securitate in munca; asigura suport si urmareste implementarea cerintelor SSM legale si interne, a masurilor stabilite in planul de prevenire si protectie; efectueaza inspectii periodice pe santiere; organizеаza, participa și verifica instruirea SSM a lucratorilor; participa la evaluarea riscurilor de securitate si sanatate in munca si situatii de urgenta la locul de munca; asigura suport responsabililor cu instruirea personalului asigurandu-se ca acestia au la dispozitie legislatia, procedurile si instructiunile proprii necesare procesului de instruire; organizeaza instruirea echipelor de prima interventie si exercitiile de evacuare specifice situatiilor de urgenta in santiere; contribuie la procesul de identificare, raportare, clasificare si investigare a incidentelor SSM; participa la inspectiile/controalele autoritatilor abilitate in domeniul SSM; urmarește indeplinirea obligatiilor privind regimul deseurilor in santiere; participa la intalnirile de santier cu tematica SSM; ajuta la integrarea noilor angajati in santier.

Se ofera un pachet salarial atractiv si un mediu de lucru placut. CV-urile, împreună cu actele de studii și alte documente relevante, se depun la punctul de lucru al societatii din Resita, str. Mihai Eminescu nr. 4 - Serviciul resurse umane (9:00-15:00) sau prin e-mail. Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Localitate

Resita,

Caras-Severin

Caras-Severin, Resita
ID: 269410353