2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Cluj
  6. Ingineri - Cluj-Napoca
Postat 25 aprilie 2024

Inginer proiectant structuri metalice - steel detailer

Salariu

6 000 - 8 000 lei

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: 18056888

Descriere

Candidatul Ideal

Cerinte minime • Absolvent al Facultății de Construcții • Experiența anterioara in cadrul unei firme de proiectare constituie un avantaj • Cunoștințe de limbă engleză la nivel conversational • Cunoștințe de modelare structurala intr-un program BIM, cunoașterea programului Tekla/Consteel constituie un avantaj major • Cunoștințe solide de desen tehnic privind structurile metalice • Cunoștințe de bază privind calculul static și rezistența materialelor, implicit calculul FEM • Atitudinea pozitiva, spiritul de echipa și gândirea deschisa sunt puncte forte pentru angajare

Descrierea jobului

• Modelarea structurilor metalice si prefabricate în programul Tekla Structures; • Calculul structural al îmbinărilor în program de analiza FEM; • Implicare în calculul static; • Verificarea modelului în relație cu calculul static; • Urmărirea arhitecturii și verificarea corelării cu modelul structural; • Propunerea soluțiilor tehnice și al imbinarilor structurale în funcție de modelul static; • Generarea și cotarea desenelor de fabricație în programul Tekla Structures; • Desene de montaj; • Asistență pe durata producției structurii. • Asistență pe durata montajului structurii pentru eventualele întrebări tehnice;

Descrierea companiei

NEO GROUP INDUSTRY S.R.L. este o companie ce a fost înființata în anul 2005, cu capital integral privat, având ca obiect principal de activitate Fabricarea de constructii metalice.

Societatea produce si monteaza structuri metalice pentru obiective industriale, comerciale, rezidentiale si pentru energie.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 260861820