2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Arad
  6. Ingineri - Arad
Postat 13 mai 2024

Inginer mecanic - Sc VERBIȚĂ Srl

Localizare

Arad

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2CUI / CIF: 6412388

Descriere

INGINER MECANIC

Suntem în căutarea unui inginer mecanic pasionat și talentat pentru a se alătura echipei noastre din cadrul service-ului auto. Candidatul ideal va avea cunoștințe solide în domeniul mecanicii auto, va fi capabil să identifice și să rezolve problemele tehnice în mod eficient și va fi orientat către clienți.

Responsabilități:

  • Propune soluţia tehnică însoţită de preţ, pentru lucrările ce trebuie efectuate la autoturisme,

  • Preia autovehiculul şi, în funcţie de complexitatea lucrării, îl repartizează lucrătorului competent,

  • La finalizarea intervenţiei verifică calitatea lucrării şi dacă s-au executat toate intervenţiile solicitate de client;

  • Întocmeşte certificatul de control în care, pe lîngă rubricile obligatoriu de completat, v-a specifica lucrările care se impun a mai fi efectuate la autovehiculul în cauză ( mecanica , caroserie ) şi preţul acestora.

  • La restituirea autoturismului îi explică clientului lucrările efectuate, îi prezintă piesele, consumabilele schimbate, explică certificatul de control şi propunerile făcute, explică factura, gratuităţile de care a beneficiat, condiţiile de garanţie;

Cerințe:

  • Diplomă de studii superioare în inginerie mecanică sau domeniu similar,

  • Experiență anterioară în domeniul mecanicii auto (experiența în service auto reprezintă un avantaj),

  • Abilități excelente de diagnosticare și rezolvare a problemelor,

  • Abilități bune de comunicare și orientare către clienți,

  • Cunoștințe solide de utilizare a echipamentelor și a instrumentelor specifice domeniului,

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic,

  • Pachet salarial competitiv și beneficii adiționale,

  • Mediu de lucru colaborativ și echipă dedicată,

Suntem entuziasmați să întâmpinăm un nou membru în echipa noastră și să lucrăm împreună pentru a oferi servicii de înaltă calitate clienților noștri. Așteptăm cu nerăbdare să primim aplicația dvs.!

Dacă sunteți interesat și îndepliniți cerințele de mai sus, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa de e-mail.

Localitate

Arad,

Arad

Arad
ID: 270009680