2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Bucuresti - Ilfov
  6. Ingineri - Vidra
Ion
Postat 29 mai 2024

Inginer automatist (Vidra, Jud. Ilfov) zona București

Localizare

Vidra

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO6561690

Locația de lucru: Vidra, Jud. Ilfov, lângă București / UTTIS Industries SRL

Candidatul ideal

Criterii de selecție

Aceste criterii sunt esențiale pentru angajator în procesul de selecție a candidaților.

·       Peste 3 ani de experiență în Inginerie, IT Software

Candidatul Ideal

·       Absolvent de studii superioare în domeniul electric/automatizări;

·       Experiență în programare PLC-uri (Simatic Step7, Codesys);

·       Cunoștințe de programare Visual Basic, C++;

·       Experiență de lucru cu echipamente de automatizare (invertere, controllere, etc.);

·       Experiență de lucru în proiectarea electrică (EPlan, Autocad);

·       Cunoașterea limbilor străine constituie avantaj;

·       Disponibilitate pentru deplasări în țară și străinătate;

Descrierea jobului

·       Realizare programe PLC, HMI;

·       Realizare și configurare sisteme SCADA;

·       Integrare acționări electrice, pneumatice și hidraulice, echipamente de control și măsură;

·       Realizare scheme electrice și liste de materiale pentru utilaje noi conform specificațiilor din tema tehnică;

·       Acordare asistență tehnică la punerea în funcțiune și testarea utilajelor.

Descrierea companiei

S.C. UTTIS INDUSTRIES S.R.L. este o companie cunoscută pe piața românească și europeană a echipamentelor industriale de încălzire. Produsele UTTIS sunt destinate firmelor din industria auto, metalurgică, navală, organe de asamblare. UTTIS livrează proiecte la cheie, începând cu proiectarea și terminând cu punerea în funcțiune.

Aplicare pe website-ul angajatorului

Procesul de aplicare se va desfășura pe website-ul angajatorului. După ce apeși pe „Aplică”, vei fi redirecționat către website-ul respectiv.

Localitate

Vidra,

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Vidra
ID: 270289537