Mesaje
  1. Pagina principală
  2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Electricieni si specialisti sisteme securitate
  5. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Bucuresti - Ilfov
  6. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Bucuresti
  7. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Sectorul 1
Postat 30 ianuarie 2023

Hotel Continental Forum Bucuresti angajeaza electrician si fochist

  • Tip job

    Full time

  • Bucuresti, Bucuresti - Ilfov

  • Tip contract: Perioada nedeterminata

Descriere

Electrician

Candidatul Ideal

Bune abilitati de comunicare, organizare si orientare catre rezultate. Atentie la detalii. Absolvent de studii cel putin medii, cu atestat de electrician. Cunostinte tehnice solide in domeniul instalatiilor electrice aferente constructiilor. Cunostinte cu privire la procedurile specifice de lucru si succesiunea operatiilor de executie/ remediere a instalatiilor electrice. Cunostinte cu privire la tipuri si utilizarea parametrilor functionali;

Experienta minim 2 ani in intretinere si mentenanta a instalatiilor electrice in constructii civile (cladiri de birouri, hoteluri). Disponibil pentru deplasari.

Descrierea jobului

Responsabilitati: Realizeaza activitatile de reparatii si intretinere a instalatiilor electrice. Indeplineste activitati de suport in cazul interventiilor asupra instalatiilor termice, ventilatii si climatizare ale hotelulurilor. Interpreteaza scheme electrice. Realizeze masuratori marimi electrice in instalatii electrice aferente constructiilor si interpreteaza rezultatele acestora.

Beneficii:

Salariu motivant;

Tichete de masa;

Decont transport.

Instalator fochist

Responsabilitati:

-Asigura exploatarea instalatiilor in conditii de securitate, respectand metodologia si instructiunile din prescriptiile normelor ISCIR aplicabile;

-intervine cu promptitudine, prin actiuni specifice si in limitele de competenta, asupra cauzelor care pot produce functionarea anormala sau avarii ale instalatiilor.

- Intervine operativ pentru întreținerea și reparația tuturor funcționalităților hotelului și a spațiului de alimentație publică;

- Execută diverse lucrări de întreținere, (zugrăveli, reparații mobilier hotel, etc);

- Raspunde de calitatea lucrarilor executate;

- Raspunde de intretinerea echipamentelor conform cartilor tehnice;

- Raspunde de folosirea materialelor si pieselor de schimb conform destinatiei;

- Raspunde de depozitarea corespunzatoare a instalatiilor/materialelor care nu sunt utilizate.

Cerinte:

  • Absolvent de liceu cu profil tehnic sau scoala profesionala;

  • Atestat Fochist - Autorizat ISCIR;

  • Calitati interpersonale: responsabilitate si flexibilitate, capacitatea de a lucra in echipa, spirit inovativ si dorinta de a invata lucruri noi.

Beneficii:

-Salariu motivant;

-Tichete de masa;

-Decont transport.

ID: 248520533
User avatar

Hotel Continental Forum Bucuresti

Member Since septembrie 2014
Activ azi la 10:16

xxx xxx xxx

Ai o întrebare pentru angajator despre această ofertă?

Urmareste-ne pe

Descarca aplicatia pentru telefon din