2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Cluj
  6. Personal receptie si administratie - Cluj-Napoca
Postat Azi la 07:08

Hotel 4* Cluj-Napoca angajeaza receptioner

Localizare

Cluj-Napoca

Full time

Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Descriere

Candidatul ideal

  • studii superioare (in domeniul turismului constituie avantaj)
  • limba engleză – nivel conversational
  • atitudine pozitivă, prezență și ținută agreabilă
  • amabilitate si orientare catre client
  • capacitatea de a găsi soluții și de a rezolva probleme
  • bune abilități de comunicare, relationare cu clientii si lucru în echipă
  • adaptarea la un program de lucru în ture
  • aptitudini practice de operare pe calculator (Word, Excel)
  • experienta pe un post similar minim un an (constituie avantaj);

Descrierea jobului

  • preluarea si inregistrarea rezervarilor in sistemul de gestiune hoteliera
  • primirea, inregistrarea si cazarea clientilor
  • intocmirea actelor necesare cazarii clientilor
  • promovarea şi vânzarea serviciilor hotelului
  • negocierea tarifelor pentru clienti in limitele stabilite
  • medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor
  • atribuții de facturare, încasare, emitere documente fiscale

Beneficii

  • mediu de lucru stabil, plăcut, alături de o echipa profesionista
  • pachet salarial atractiv
  • o masa pe zi, apa si cafea
  • beneficii specifice industriei hoteliere

 Descrierea companiei

Deschis incepand cu 1 martie 2017, Hotel Briliant este un hotel nou in Cluj-Napoca, situat intr-o zona rezidentiala si linistita, la doar 5-10 minute distanta de centrul orasului. Hotelul nostru ofera servicii de lux si pune la dispoziția oaspeților 24 de camere și 3 apartamente, sala de evenimente, restaurant, bar, sala de fitness si sauna.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 218549358