2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Bucuresti - Ilfov
  5. Alte locuri de munca - Ilfov
  6. Alte locuri de munca - Otopeni
GlobeGround
Postat 23 aprilie 2024

GlobeGround Angajeaza: Agent Servicii Pasageri

Localizare

Ilfov, Otopeni

Full time

Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Descriere

Descrierea jobului:

  • asista imbarcarea si debarcarea pasagerilor atat la plecarea cat si la sosirea aeronavelor companiilor aeriene deservite;
  • proceseaza date legate de rezervari, emiteri si preschimbari de bilete;
  • este responsabil pentru emiterea cartilor de imbarcare si a etichetelor pentru bagaje in conformitate cu itinerariul pasagerilor
  • inregistreaza si gestioneaza reclamatiile pasagerilor ;
  • interactioneaza cu clientii societatii , reprezentantii companiilor aeriene, ai autoritatilor locale

Candidatul ideal

Cerinte:

  • limba engleza la nivel mediu;
  • abilitati de comunicare;
  • atitudine pozitiva si deschidere catre noi experiente;
  • capacitatea de a invata rapid si de a aplica noi cunostinte;
  • dorinta de a lucra independent precum si ca parte a unei echipe;
  • capacitatea de a lucra bine sub presiune.

Oferim:

  • loc de munca stabil intr-o companie de succes in domeniu;
  • pregatire teoretica si practica la locul de munca; nu solicitam experienta anterioara;
  • echipament complet de lucru;
  • oportunitati de promovare;
  • conditii de lucru foarte bune;

Descrierea companiei

GlobeGround Romania este cel mai important agent de handling de pe aeroportul Henri Coanda, incepand cu 1992. Oferim servicii la sol complete unora dintre cele mai importante companii aeriene (Austrian Airlines, Lufthansa, Swiss International Airlines, Aegean Airlines, TAP Air Portugal, Air Canada, EL AL, LOT Polish Airlines, Tarom, etc).

Pentru informatii suplimentare sunati la: 0372.462.014.

Bucuresti - Ilfov

Locație exactă
Bucuresti - Ilfov, Ilfov, Otopeni
ID: 244462835