2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Gestionari depozit si coordonatori
  5. Gestionari depozit si coordonatori - Mures
  6. Gestionari depozit si coordonatori - Targu-Mures
Postat 15 aprilie 2024

Gestionar depozit

Localizare

Targu-Mures

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Ești candidatul ideal dacă te identifici printre următoarele:

  • Experiență anterioară în gestionarea depozitelor sau într-un rol similar este preferabilă.

  • Abilități de lucru cu computere și experiență în utilizarea programelor informatice, inclusiv experiență cu sistem de tip ERP sau cu alte programe de gestionare a depozitelor reprezintă un avantaj.

  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona eficient multiple sarcini și priorități.

  • Abilități excelente de comunicare și cooperare în echipă.

  • Capacitatea de a lucra cu atenție la detalii și de a asigura acuratețea datelor.

  • Orientare către rezultate și capacitatea de a se adapta rapid la schimbări.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

  • Gestionează Intrările și Ieșirile de Materiale:

Înregistrează cu precizie toate intrările și ieșirile de materiale din depozit utilizând softul ERP. Verifică și confirmă corectitudinea datelor înregistrate în sistem, asigurându-se că informațiile sunt actualizate și precise.

  • Administrare Documente:

Organizeaza documentele avize de expediție, și alte documente asociate cu intrările și ieșirile de materiale pentru a asigura o accesibilitate și o recuperare ușoară a informațiilor.

  • Operațiuni de Încărcare și Descărcare:

Efectueaza procesele de încărcare și descărcare a materialelor, oferind suport logistic și asigurându-se că operațiunile sunt efectuate în conformitate cu standardele de siguranță și eficiență.

  • Monitorizare a Stocurilor:

Urmează procedurile stabilite pentru monitorizarea și raportarea stocurilor de materiale din depozit. Participă la inventare și reconcilieri periodice ale stocurilor pentru a asigura precizia datelor.

  • Colaborare și Comunicare:

Comunică și colaborează cu colegii din departamentul de logistică și alte departamente relevante pentru a asigura un flux de lucru eficient și o coordonare corespunzătoare a activităților depozitului.

Localitate

Targu-Mures,

Mures

Mures, Targu-Mures
ID: 266286929