2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Gestionari depozit si coordonatori
  5. Gestionari depozit si coordonatori - Brasov
  6. Gestionari depozit si coordonatori - Brasov
Madalina
Postat Azi la 09:43

Functionar administrativ- logistica

Localizare

Brasov

Descriere

FUNCȚIONAR ADMINISTRATIV- LOGISTICĂ

Cerinţe:

• atenție la detalii, rigurozitate, organizare, corectitudine, responsabilitate

• cunoştinţe bune de utilizare PC incluzând Microsoft Office

• cunoștinte de baza logistica

• limba engleza mediu (condiție obligatorie)

• limba spaniola (constituie avantaj)

• capacitate de sinteza, adaptabilitate, spirit de echipă, rezistență la stres, gestionarea optimă a timpului, capacitate și dorință de dezvoltare, implicare

• bune abilități de comunicare

Descrierea jobului

Realizarea operațiunilor legate de gestionarea transporturilor către furnizori /clienți, în mod optim, conform procedurilor interne și legislative

Principalele responsabilități:

• Colaborarea cu partenerii interni cât și externi (furnziori, clienți, transportatori)

• Declararea transporturilor în E-Transport, corect și la timp

• Comunicarea cu diferite departamente din cadrul companiei: logistică, achiziții, vânzări

• Evidența transporturilor

• Rezolvarea problemelor care pot să apară după declarare (schimbarea produselor, schimbare nr vehicul, întârzieri, etc)

• Validarea transportatorilor non-RO ai partenerilor

• Activități administrative în departamentul achiziții

Ofertă:

• Salariu atractiv

• Angajarea într-o companie multinațională și stabilă din punct de vedere financiar

• Posibilități de dezvoltare profesionala- posibilitatea obținerii unui plan de carieră pentru următorii ani.

• Mediu de lucru plăcut

• Tichete de masă/Tichete cadou

• Asigurare privată de sănătate

• Transport asigurat

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 269192975