2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Vrancea
  6. Contabilitate - Focsani
Postat 23 aprilie 2024

Focsani - Angajam contabil

Localizare

Focsani

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)

Descriere

Candidatul Ideal

Cum ar trebui să fii? / Ce ar trebui să știi?

- Studii superioare, de preferat în domeniul economic;

- De preferat, experiență în domeniul financiar-contabil și/sau salarizare de 1-2 ani. Apreciem însă și tinerii entuziaști și ambițioși;

- Cunoștințele despre softurile ERP reprezintă un avantaj;

- Atenție la detalii și capacitatea de a gestiona sarcini multiple și complexe;

- Capacitatea de a prioritiza;

- Experiență de lucru cu Pachetul Microsoft Office.

Descrierea jobului

Ce vei face?

- Vei înregistra în softul ERP, la zi și corect, documentele justificative care îți vor fi alocate, cu respectarea reglementărilor contabile aplicabile, precum și cu alocarea corectă a acestora pe centrele de cost ale societății;

- Vei ține legătura cu furnizorii și clienții (confirmări de solduri, notificări solduri, etc.);

- Vei verifica balanțele contabile în vederea închiderilor de lună;

- Vei putea învăța lucruri noi și vei fi back-up și suport pentru orice coleg din departamentul financiar-contabil;

- Vei asigura valorificarea rezultatelor inventarierilor în contabilitate;

- Vei pregăti diverse rapoarte cu ajutorul softului ERP;

- Vei păstra în ordine documentele contabile, arhivând lunar documentele contabilizate;

Ce oferim in schimb:

- Salariu atractiv peste media pieței – 3.900 lei net;

- Asigurare privata de sănătate la clinica Medlife;

- Pensie privata – Pilonul 3;

- Prime de sărbători (Paște & Crăciun);

- Seriozitate si responsabilitate (salariul si bonusurile le vei primi fără…întârziere… nici măcar o zi)

- Laptop/PC, telefon de serviciu, etc;

- Zile Altfel; Team-building;

- Avem la sediu cea mai bună cafea din cartier;

- Atmosfera de lucru plăcută si colegi altfel…nu șefi!

- O cultura organizațională dezvoltata in jurul valorilor și credințelor in care credem si ne identificam.

De când avem nevoie:

Cât mai repede.

Localitate

Focsani,

Vrancea

Vrancea, Focsani
ID: 269408131