2. Locuri de munca
  3. Evenimente si divertisment
  4. Evenimente si divertisment - Bucuresti - Ilfov
  5. Evenimente si divertisment - Bucuresti
  6. Evenimente si divertisment - Sectorul 2
Postat 12 aprilie 2024

Event planner (Organizator de Evenimente) - OCLU Fusion Lounge

Localizare

Bucuresti, Sectorul 2

Tip job

Part time

Descriere

Locație: București, zona Pipera, Dimitrie Pompeiu 5-7.

Descriere Companie: OCLU este un spațiu multifunctional dotat cu restaurant, sala open space cu scena pentru artisti, bar si cafenea. Oclu este situat într-o fostă fabrică transformată intr-un cadru industrial amenajat cu plante verzi. Ne concentram pe retete culinare sănătoase si usor de preparat, evenimente artistice si muzicale. Spatiul nostru consta in sala open space 250mp cu bar + spatii adiacente 150 mp + curte interioara 120 mp+ alte spatii.

Responsabilități:

  • Cautarea activa si proactiva a oportunitatilor de colaborare cu diferiti artisti/ organizatori/ corporatii

  • Planificarea, organizarea și coordonarea evenimentelor (evenimente coprorate, prezentari, workshop-uri, concerte live, sesiuni DJ techno, spectacole de stand-up comedy, etc.).

  • Comunicare strânsa cu echipa de sala pentru a alinia meniurile cu tematica evenimentelor.

  • Colaborarea cu artiști și DJ pentru a crea programe captivante și diverse.

  • Gestionarea aspectelor logistice, inclusiv aranjamentele scenice și tehnice.

  • Menținerea unei atmosfere optime și gestionarea sistemulelor interioare pentru confortul vizitatorilor.

  • Lucrul cu echipa noastra interna de marketing pentru promovarea evenimentelor prin canale de comunicare adecvate.

  • Monitorizarea bugetului pentru fiecare eveniment.

  • Menținerea unei relații excelente cu furnizorii și partenerii.

Calificări Necesare:

  • Experiență demonstrată în managementul evenimentelor, preferabil în domeniul ospitalitatii  sau divertismentului, constrituie un real avantaj.

  • Cunoștințe si pasiuni  solide despre industria muzicalăAbilități excelente de organizare și coordonare.

  • Abilități de comunicare eficiente și capacitatea de a lucra într-o echipă multidisciplinară.

  • Flexibilitate și capacitatea de a gestiona multiple sarcini simultan.

  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat.

Ce Oferim:

  • Oportunitatea de a face parte dintr un proiect unic si de anvergura, inca de la inceput, de a creste odata cu echipa

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu creativ, cu mai multe activitati

  • Salariu competitiv și beneficii conforme cu experiența și calificările.

  • Un mediu de lucru susținut de o echipă pasionată și inovatoare.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 2
ID: 265387426