2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Operatori productie, confectioneri
  5. Operatori productie, confectioneri - Cluj
  6. Operatori productie, confectioneri - Cluj-Napoca
Emerson
Postat 01 mai 2024

EMERSON angajeaza Operator CNC Appleton Gilau

Localizare

Cluj-Napoca

Descriere

Candidatul Ideal

  • Cunostinte solide de operare masini cu comanda numerica ( constituie un avantaj cunostintele de programare CNC)

  • Constituie un avantaj experienta de operare si programare pe CNC Mazak si programul Mazatrol

  • Experienta si cunostinte de prelucrari prin aschiere

  • Cursuri de calificare in domeniu

  • Disponibilitate la program de lucru in 2 schimburi

  • Cunostinte desen tehnic si tolerante Cunostinte de SDV-istica, capabil sa faca masuratori cu instrumente de metrologie Operare PC – nivel de baza

  • Absolvent Liceu domeneniu tehnic.

Descrierea jobului

  • Pregateste piesele ce urmeaza a fi prelucrate in conformitate cu instructiunile de lucru, si ordinul de fabricatie;

  • Efectueaza verificarile de calitate si dimensionare a pieselor prelucrate si inregistreaza in fisele de masurare si verificare valorile in vederea validarii pieselor.

  • Identifica si izoleaza conform procedurii produsele necorespunzatoare calitativ atat cele tip materie prima cat si cele ca produs finite dupa prelucrare

  • Efectueaza inspectia sculelor aschietoare pentru mentinerea calitatii si duratei de viata;

  • Gestioneaza si informeaza supervizorul direct despre starea stocului de scule si consumabile necesare functionarii masinii CNC.

  • Efectueaza observarea procesului si operarea masinii pentru verificarea acuratetii setarilor si detectarea disfunctionalitatilor sau prelucrarea neconforma, folosind echipamente de masura si control;

  • Creeaza si editeaza programele CNC pentru obtinerea performantelor optime,

  • Verifica metrologic produsele dupa prelucrare;

  • Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct;

  • Mentine in bune conditii de functionare echipamentele si instrumentele de lucru.

  • Respecta programul de intretinere a echipamentului precum si cel de curatare a lui;

  • Colaboreaza cu inginerul de productie / proces la imbunatatirea procesului de productie, dezvoltare dispozitive, imbunatatire tehnici de prelucrare.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 264858959