2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Muncitori constructii
  5. Muncitori constructii - Cluj
  6. Muncitori constructii - Cluj-Napoca
Postat 18 aprilie 2024

Electrician / Tehnician (Experimentat)

Salariu

3 250 - 6 000 lei

Localizare

Cluj-Napoca

Descriere

Criterii de selectie:

•   Peste 1 an experiență în Constructii civile si industriale/ Instalatii/ Electricitate;

Candidatul ideal:

- Disponibil relocarilor constituie avantaj dar nu conditie eliminatorie;

- Apt de lucru la inaltime constituie avantaj;

- Spirit de echipa;

- Seriozitate;

- Experienta in domeniu constituie un avantaj;

- Calificare in domeniul electronica/ automatizari/ instalatii electrice/ profil electro constituie avantaj;

Descrierea jobului:

- Executie lucrari de instalatii electrice interioare si exterioare de joasa tensiune pentru constructii civile si industrial, bransamente, curenti tari, curenti slabi;

- Executie de sisteme: sisteme fotovoltaice, sisteme de detectie incendiu, sisteme de desfumare, sisteme efractie, sisteme supraveghere, sisteme interfonie, control acces.

Se cere:

- Experienta si cunostinte de trasarea de circuite, carotarii, slituirii, montaj doze, pozare de tuburi, montaj TD, legaturi in TD si doze;

- Experienta si cunoștințe de cablari: curenti tari si slabi;

- Experienta si cunoștințe de montaj: jgheaburi, corpuri iluminat, iluminat panica, aparataje, senzori, montaje mecanice și ansamblari;

- Experienta si cunostinte de montaje, conectare-racordare si PIF-uri la: FDCP, tablouri electrice, tablouri electrice diverse, centrale desfumare si incendiu, ccTV, interfonie, supraveghere, control acces, constituie avantaj dar nu este conditie eliminatorie;

- Experienta si cunostinte în Intervenții si mentenanță, constituie avantaj, dar nu condiție eliminatorie;

- Experienta si cunoștințe despre sisteme fotovoltaice: montaje panouri, montaj de structura, montaj de invertoare, tablouri DC si AC, echipament aferent, punerea lor în funcțiune, remedierea defectelor, întreținerea lor, constituie avantaj, dar nu este conditie eliminator;

Se ofera:

- Salarizare motivanta in functie de realizari;

- Prima de Craciun si Paste;

- Posibilitate de dezvoltare profesionala. Salariu atractiv cu posibilitate de crestere in functie de performantele avute, autonomie, responsabilitati;

- Plata salariului se face la 2 saptamani. Program de lucru flexibil depinde de sezon - 8h/zi, 5 zile/saptamana;

Descrierea companiei:

Compania SKL Technion Solution este o companie parternera a unei companii de talie globala, Lummii Group LTD, care activieaza in domeniul distribuiri de tehnologie si echipamente precum si servicii profesionale de audit energetic si eficientizare energetica. Compania noastra vine cu un concept si solutii inovative in domeniul eficientizarii energetice. De asemenea este si o companie ce ofera servicii integrate in domeniul instalatiilor civile, industriale si energetice.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 251088025