2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Electricieni si specialisti sisteme securitate
  5. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Mures
  6. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Targu-Mures
Postat 09 aprilie 2024

Electrician panouri fotovoltaice

Localizare

Targu-Mures

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normal

ATLAS SPORT SRL angajeaza electrician pentru montare panouri fotovoltaice. Activitatea se desfasoara pe santierele din tara.

Ce responsabilități vei avea:

  • instalarea și punerea în funcțiune a sistemelor fotovoltaice, conform specificațiilor tehnice;

  • verificarea și diagnosticarea problemelor tehnice ale sistemelor fotovoltaice;

  • efectuarea lucrărilor de întreținere și reparații ale sistemelor fotovoltaice;

  • asigurarea respectării normelor de siguranță și a reglementărilor în vigoare în timpul lucrărilor;

  • colaborarea cu echipa tehnică pentru a identifica și implementa soluții eficiente în cazul defecțiunilor sau a îmbunătățirilor sistemelor fotovoltaice;

  • documentarea și raportarea activităților desfășurate în cadrul proiectelor;

  • realizarea lucrărilor electrice de joasă tensiune aferente sistemelor fotovoltaice / instalațiilor de panouri fotovoltaice;

  • pozarea cablurilor curent continuu și alternativ;

  • confecționarea traseelor de cabluri (paturi de cablu, scări de cablu, țevi de protecție), pozare aparentă sau îngropată;

  • montarea invertoarelor si conectarea invertoarelor;

  • realizarea instalațiilor paratrăsnet și a prizelor de pământ;

  • analizarea informațiilor și obținerea tuturor datelor necesare pentru realizarea lucrărilor în condiții optime tehnice și calitative;

  • identificarea locurilor de montaj pentru echipamente in conformitate cu planurile de execuție;

  • alegerea soluțiilor optime pentru lucrări și coordonarea cu responsabilul lucrării de instalare a panourilor fotovoltaice;

  • punerea în funcțiune a instalațiilor.

Care sunt cerințele noastre:

  • experiență în domeniul electric/electromecanic/energetic minim 1 an;

  • experiența în domeniul sistemelor cu panouri fotovoltaice reprezinta un avantaj major;

  • autorizare ANRE electricitate grad II B constituie avantaj major;

  • cunoștințe solide în domeniul electricității și al electronicii;

  • abilități de diagnosticare și rezolvare a problemelor tehnice;

  • capacitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient cu colegii și clienții;

  • atenție la detalii și respectarea termenelor limită;

  • studii superioare domeniul electric/electromecanic/energetic sau studii medii tehnice/profesionale/generale + calificare ori activitate relevanta ca electrician;

  • cunoașterea normativelor de lucru în domeniul energiei;

  • deprinderi utilizare calculator – cel puțin cunoștințe de baza Microsoft Office (Word si Excel);

  • permis de conducere categoria B

Beneficii:

  • Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, dinamica care munceste dar se si distreaza impreuna

  • Salariu competitiv si beneficia de care te poti bucura alaturi de familia ta

  • Mediu de lucru plăcut și colegi de echipă profesioniști.

  • Recompense acordate pentru eforturi sau rezultate deosebite

Localitate

Targu-Mures,

Mures

Mures, Targu-Mures
ID: 268767125