2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Manipulatori marfa
  5. Manipulatori marfa - Brasov
  6. Manipulatori marfa - Brasov
Postat 30 mai 2024

Electrician/mecanic mentenanta

Salariu

800 - 1 000 €

Localizare

Brasov

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in tureNumarul de posturi disponibile: 2

Cautam lacatus mecanic si electrician intretinere pentru o companie ce activeaza in domeniul automotive localizata in com. Cristian, jud. Brasov

LACATUS MECANIC:

Candidatul ideal: Studii de baza: scoala de ucenici/profesionala, liceu;

                               Cunostinte necesare: calcul aritmetic.

                               Experienta in domeniu: cel putin 1 an;

                               Calitati si aptitudini: gandire practica, corectitudine, seriozitate, spirit de observaţie dezvoltat

                                                                  Disponibilitate de a lucra in ture

                                  Responsabilitati:

  • Participa la intretinerea utilajelor aflate in productie;

  • Regleaza dispozitivele necesare efectuarii pieselor cu scopul satisfacerii comenzii;

  • Ajusteaza piesele ulterior confectionarii lor;

  • Repara utilajele in situatiile in care acestea o solicita;

  • Identifica problemele aparute inopinat, comunicandu-le sefului de schimb;

  • Indeplineste sarcinile mentionate in fisa de mentenanta / intretinere zilnica;

  • Respecta normele PSI si NTSM;

  • Insuseste, intelege si aplica procedurile si instructiunile sistemului de asigurare a calitatii precum si a responsabilitatilor impuse de acestea;

  • Propune solutii constructive de imbunatatire a sistemului calitatii;

Program de lucru: Se lucreaza in 2 schimburi, cu posibilitatea modificarii in 3 schimburi.

ELECTRICIAN INTRETINERE:

Candidatul ideal: Studii de baza: studii medii;

                               Cunostinte necesare: calcul aritmetic, cunostinte din domeniul de activitate

                               Experienta in domeniu: minim 2 ani;

                               Calitati si aptitudini: gandire practica, corectitudine, seriozitate, spirit de observaţie dezvoltat.

      • Instaleaza si repara liniile electrice;

      • Racordeaza cabluri pentru transportul energiei electrice;

      • Executa instalatii electrice / instalatii de prize / prize de pamant;

      • Monteaza tablouri electrice;• Realizeaza masuratori: prize de pamant, rezistente la izolatie;

      • Intretine si repara reteaua electrica;

      • Executa reparatiile si intretinerea utilajelor (partea electrica).

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 270633470