Mesaje
  1. Pagina principală
  2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Finante - contabilitate - Constanta
  5. Finante - contabilitate - Constanta
Postat 27 noiembrie 2021

Economist/Contabil

  • Tip job

    Full time

  • Constanta, Constanta

  • Mobilitatea postului: Locatie stabila

Descriere

Candidatul Ideal

De ce ai nevoie pentru a fi selectat?

  • Studii superioare de specialitate in domeniul economic (Contabilitate si Informatica de Gestiune); Experienta pe un post similar de minim 3 ani; Cunostinte solide de operare PC ( Excel), programe de contabilitate (CIEL V7, Saga C - constituie un avantaj); Cunostinte de legislatie fiscala; Abilitati de gestionare a datelor; Capacitate de analiza si sinteza, de respectare a termenelor limita; Constionciozitate si atentie la detalii; Cunostinte de Resurse Umane, reprezinta un avantaj, dar nu este obligatoriu; Sa detina permis de conducere categoria B.

Care sunt asteptarile noastre de la tine?

  • Sa ai capacitatea de auto-organizare si coordonare, astfel incat sa poti lucra la mai multe proiecte simultan;
  • Sa poti asimila rapid sistemenele de operare (sub indrumarea coordonatorului);
  • Sa iti placa sa lucrezi in echipa, sa ai o atitudine pozitiva;
  • Sa poti fi flexibil, si sa ai dezvoltate excelente abilitati de comunicare si de interrelationare.

Descrierea jobului

Ce vei face?

  • Inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative conform prevederilor legale in vigoare (privind extrase de banci, registrul de casa, clienti, furnizori, diverse tranzactii etc); Analiza si urmarirea rulajelor si soldurilor conturilor prelucrate, compensari clienti- furnizori ); Intocmirea declaratiilor lunare/trimestriale/anuale obligatorii conform legislatiei in vigoare; Participarea la intocmirea situatiilor financiare; Gestionarea unui portofoliu de clienti; Mentinerea relatiei cu clientii ( telefon, e-mail); Informare la zi si respectare a legislatiei in vigoare; Arhivare documente contabile; Organizeaza si urmareste mentinerea legaturii permanente cu institutiile statului.

Ce iti oferim?

  • Oportunitatea de a face parte dintr-un colectiv prietenos si experimentat; Salariu motivant si prime periodice; Sansa de a face parte dintr-o echipa dinamica si motivata, cu o pregatire profesionala solida; Instruire si posibilitatea de a te dezvolta profesional.

Descrierea companiei

Cine suntem noi?

Cu vechime foarte mare pe piata serviciilor contabile, inca din anul 2000, SC 4U CONTAB PROJECT SRL isi mareste echipa pentru a sustine activitatea rezultata in urma increderii, calitatii si respnsabilitatii de care am dat dovada de-a lungul timpului.

SC 4U CONTAB PROJECT SRL a fost premiata anual de catre CECCAR Constanta, in 2021 a fost premiata cu locul III la categoria societatilor de expertiza contabila pentru rezultatele obtinute in anul 2020.

Acoperim o gama foarte larga de domenii de activitate, calitatea si profesionalismul echipei se reflecta in cresterea continua a numarului de clienti. Echipa noastra are nevoie de un ECONOMIST pentru sediul din Constanta.

www.contabilitateconstanta.ro

ID: 196878160

Mihaela

Pe OLX din iulie 2013
Ai o întrebare pentru angajator despre această ofertă?

Urmareste-ne pe

Descarca aplicatia pentru telefon din