2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Dolj
  6. Contabilitate - Craiova
Postat 18 aprilie 2024

Economist/Contabil

Salariu

4 000 - 5 000 lei

Localizare

Craiova

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2

Descriere

Candidatul Ideal

Bune abilități de comunicare în relația cu conducerea si colectivul;

Atitudine pozitivă, constructivă, orientată spre rezultate;

Abilități de prioritizare a activităților și de gestionare a timpului;

Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor și locului de muncă

Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini în același timp

Capacitate de a respecta termene limită

Atenție către detalii

Spirit de echipă;

Simțul răspunderii;

Rezistență la stres;

Cunoșterea pachetului Office la nivel avansat;

Cunoașterea limbii române la nivel avansat (scris-vorbit);

Constituie un avantaj experienta cu programul Revisal;

Descrierea jobului

ECONOMIST/ CONTABIL :

- asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor;

- intocmeste situatii si rapoarte financiar contabile si verifica corelarea acestora;

- operarea facturilor emise, a incasarilor pe facturi si in avans;

- operarea facturilor de la furnizori pentru prestatii diverse, precum si a platilor pentru acestia;

- verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei;

- incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli.

Beneficii:

Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei; Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala; Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii; Beneficii aditionale (Autoturism/Combustibil/Prime de performanta, etc.).

Descrierea companiei

Compania noastra activeaza in domeniul constructiilor din anul 2000, avem proiecte finalizate in domeniul constructiilor civile cat si industriale(alimentari cu apa si canal,drumuri, etc.)

Dorim sa ne marim echipa si sa colaboram pentru un viitor mai bun.

Activitatea se desfasoara in Comuna Isalnita.

Transportul se deconteaza.

Localitate

Craiova,

Dolj

Dolj, Craiova
ID: 268951458