2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Dispeceri
  5. Dispeceri - Buzau
  6. Dispeceri - Buzau
Postat 01 aprilie 2024

Dispecer - transport marfuri generale

Localizare

Buzau

Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Expeditor International -

Experienta pe un post similar in transportul international de marfuri (rutier sau maritim containerizat), persoane cu bune cunostinte specifice transportului international de marfuri reprezinta un avantaj. ( se accepta si fara experienta )

COMPETENTE CANDIDATI:

- persoane ambitioase, serioase, dornice de afirmare profesionala, inclusiv persoane capabile sa-si asume rolul de leader;

- limba Engleza reprezinta un avantaj. – eventual cunoasterea altor limbi europene ( germana, italiana, franceza etc.);

- abilitati de comunicare si negociere;

- capacitate de organizare, planificare si coordonare;

- abilitati de cooperare si lucru in echipa;

- asumarea responsabilitatilor, perseverenta si dorinta de dezvoltare profesionala;

- colegialitate, punctualitate, respect si onestitate;

Descrierea jobului RESPONSABILITATI:

- identifica si contacteaza potentiali clienti, negociaza contractele de transport;

- mentine o legatura activa cu clientii din portofoliu si ii informeaza in legatura cu stadiul/derularea transporturilor;

- largeste permanent aria de cooperare/parteneriatele companiei pe piata transportului international de marfuri;

- are permanent in vedere mentinerea bunelor relatii de colaborare cu clientii companiei/partenerii de transport;

- preia, monitorizeaza si finalizeaza comenzile de transport;

- contacteaza partenerii de transport / acceseaza bursele de transport si negociaza cele mai avantajoase solutii de transport (rute, mijloace de transport, planul de incarcare a marfurilor, preturile, etc.);

- urmareste modul de executare a transportului si al seviciilor conexe contractate de companie, verifica documentele de transport;

- intocmeste rapoarte periodice de activitate.

Localitate

Buzau,

Buzau

Buzau
ID: 248696257