2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Transport marfa - international
  5. Transport marfa - international - Brasov
  6. Transport marfa - international - Brasov
Postat 24 aprilie 2024

Dispecer Transport International

Localizare

Brasov

Nivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Candidatul Ideal

• Persoană comunicativă • Rezistentă la stres • Persoana organizata, cu o bună capacitate dе planificare și coordonare • Atenție distributiva si capacitate dе concentrare • Capacitate de gestionare bună a timpului • Abilități de negociere a prețului, comunicarea detaliilor legate de încărcarea /descărcarea mărfii; urmărirea transportului până la destinatie. • Cunoștințe de limba engleza (scris,vorbit,citit) • Abilități de operare a calculatorului cât și cunoștiinte de MS Office • Proactiva și cu inițiativa de rezolva lucruri • Experiență în domeniul transportului constituie un avantaj

Descrierea jobului

• Să administreze si sa confirme executarea comenzilor de transport (Timocom,Teleroute ) • Transmiterea detaliilor despre transport (loc încărcare / descărcare, tipul marfii, etc.) soferilor • Să cunoască bine harti administrative si rutiere pentru toate țările din Europa • Răspunderea promptă la orice cereri ale colaboratorilor • Să optimizeze costurile legate de transport. • Monitorizare curselor și păstrarea legăturii cu clienții companiei pe toata durata transportului • Organizarea și coordonarea activității zilnice pentru flotă și contractele alocate • Introducerea comenzilor preluate în softul de transport • Urmărirea desfășurării cursei pe întreaga durata • Optimizarea rutelor, comunicarea cu conducatorii auto și supravegherea desfășurării curselor • Supravegherea completării de către conducatorii auto a documentelor de transport, verificarea și ordonarea acestora • Să își insuseasca toate programele și situațiile pe care le primește. Mediu de lucru placut, salariu negociabil.

Descrierea companiei

SC International Van der Wal SRL cu sediul in Brasov este membra a holdingul Van der Wal BV Olanda. Van der Wal BV a fost fondat in, devenind in decurs de mai bine de 90 de ani o companie specializata in domeniul logisticii si transportului international. Societatea efectueaza transport international de marfuri cu ajutorul celor 150 de camioane DAF si Mercedes, Euro 6 si a celor 250 de remorci mega si a celor 1000 de containere mobile. Principalele destinatii sunt Benelux, Germania, Franta, Danemarca .

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 269146510