1. Pagina principală
  2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Dispeceri
  5. Dispeceri - Arges
  6. Dispeceri - Pitesti
Postat Azi la 05:47

Dispecer-Expeditioner-Transport marfa International

  • 3 500 - 5 000 lei

  • Tip job

    Full time

  • Pitesti, Arges

  • Mobilitatea postului: Locatie stabila

Descriere

Candidatul ideal

Cautam colegi pasionati de domeniul transportului, dornici de afirmare, dispusi la munca in echipa in una din cele mai vechi companii din Pitesti.

Responsabilitati :

-Mentine legatura cu clientii si transportatorii;

- Negociaza si incheie contracte punctuale de transport;

- Preia si urmareste executarea comenzilor de transport intern si international;

- Urmareste transporturile efectuate si se asigura ca s-a respectat termenul agreat;

- Avizeaza camioanele la locul incarcarii / descarcarii, verifica incarcarea / descarcarea si primeste / trimite confirmarile aferente;

- Organizeaza transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei concomitantcu obtinerea unui profit net pentru companie;

Cerinte :

- Minim un an experienta in domeniu, intr-un post operational al unei societati de transport, casa de expeditie sau departament de logistica/transport;

- Persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa;

- Abilitati de negociere in relatia cu transportatorii;

- Abilitatea de a lucra cu termene limita;

- Fire analitica si abilitati de comunicare;

- Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme;

- Cunostinte temeinice de limba engleza - scris si vorbit – limba germana sau/si italiana/spaniola constituie un avantaj;

- Abilitati de lucru cu suita MS Office, Internet.

Pachet salarial motivant

-Program de luni -vineri de la ora 09:00--18:00

Simbata,Duminica sau tura noapte, permanenta NU SE LUCREAZA LA FIRMA NOASTRA

Oportunitatea de a promova si crea echipa proprie de lucru !

Trimiteti C.V-ul cu foto sau mesaj cu o scurta prezentare si date de contact la rubrica "Trimite mesaj" din anuntul postat.

Corina 0743432323

ID: 193370133Raportează

Corina

Pe OLX din aprilie 2017

xxx xxx xxx

Urmareste-ne pe

Descarca aplicatia pentru telefon din