Mesaje
  1. Pagina principală
  2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Ambalatori
  5. Ambalatori - Bucuresti - Ilfov
  6. Ambalatori - Chitila
Postat 25 septembrie 2021

Dacris Impex angajeaza Lucrator Depozit pentru locatia din Mogosoaia

  • Tip job

    Full time

  • Chitila, Bucuresti - Ilfov

  • Mobilitatea postului: Locatie stabila

Descriere

Dacris Impex este o companie cu o traditie de peste 25 ani pe piata romaneasca, care se ocupa de comercializarea produselor de birotica si papetarie.

Mai multe detalii gasiti aici: www.dacris.net

CAUTAM COLEGI NOI PENTRU ECHIPA DIN DEPOZIT - daca esti interesat, trimite-ne un CV pentru LUCRATOR DEPOZIT (picker, ambalator, responsabil raft sau coletarie).

Pentru a avea succes in acest rol trebuie sa indeplinesti cat mai multe dintre criteriile de mai jos:

- experienta diversa de lucru in depozit (ambalare, manipulare, coletarie, aranjare marfa la raft) ;

- experienta de lucru in birotica-papetarie (avantaj);

- experienta in folosirea sistemelor de scanat produse (avantaj);

- disponibilitate pentru efort fizic moderat;

- capacitate de planificare, organizare si lucru sub presiune;

- atitudine proactiva in relatiile de munca, orientata spre calitate si detalii;

- spirit de echipa

- studii medii

Descrierea pozitiilor cautate:

PICKING

- Pregateste comenzile pentru livrare, le ambaleaza in conformitate cu comanda de livrare si anunta comanda gata de livrare, conform procedurii stabilite;

- Eticheteaza produsele care nu au cod DACRIS;

- Verifica termenele de garantie la produsele depozitate si se asigura ca sunt livrate prioritar produsele cu termenul de valabilitate cel mai mic, conform principiului FIFO; AMBALARE

- Strange marfa conform dispozitiilor de livrare si o ambaleaza;

RESPONSABIL RAFT

- Aranjeaza marfa in rafturi conform cerintelor, pe categorii si tipuri de produse, optimizand spatiul existent;

- Inlatura produsele care sunt deteriorate;

- Verifica termenele de valabilitate a produselor depozitate si se asigura ca sunt livrate prioritar produsele cu termen de valabilitate cel mai mic;

COLETARIE

- Se ocupa de sortarea / aranjarea/ manipularea coletelor si paletilor de marfa in functie de zona de livrare si in conformitate cu standardele de calitate stabilite;

- Este responsabil de etichetarea coletelor cu informatii despre denumire, greutate sau alte semen de marcare, conform regulilor interne;

- Identifica si preda marfa soferilor in baza documentelor de livrare.

RESPONSABILITATI COMUNE:

- Participa la inventarierea tuturor produselor, conform planului de inventariere pentru a asigura acuratetea stocului;

- Raspunde, impreuna cu ceilalti membri din echipa, de integritatea valorilor, bunurilor si stocurilor din depozit astfel incat sa asigure acuratetea operatiunilor in depozit ;

- Participa la curatenia, manipularea si aranjarea marfii in interiorul depozitului, respectand regulile de stocare a produselor cu scopul de a optimiza spatiul de depozitare.

Pentru a-ti desfasura activitatea la cote maxime, iti oferim:

- Oferta salariala motivanta;

- Bonuri de masa;

- ASIGURAM TRANSPORT DIN BUCURESTI DAR SI DIN PLOIESTI SI LOCALITATILE DE PE RUTA PLOIESTI - MOGOSOAIA;

- PROGRAMUL DE LUCRU: de luni pana vineri, de la 07:00 la 15:30;

- Abonament de servicii medicale la clinicile Regina Maria:

- Posibilitatea de a lucra si a te dezvolta in cadrul unei companii de succes, cu posibilitati de promovare si dezvoltare profesionala continua;

- Suportul intregii echipe.

ID: 189047505
User avatar

Corina Slav

Pe OLX din mai 2019

xxx xxx xxx

Urmareste-ne pe

Descarca aplicatia pentru telefon din