2. Locuri de munca
  3. Marketing - PR - Media
  4. Social Media
  5. Social Media - Galati
  6. Social Media - Galati
Postat 28 aprilie 2024

Creator conținut pentru social media

Salariu

5 000 - 15 000 lei

Localizare

Galati

Tip job

Part time

Nivelul de studii: StudentMobilitatea postului: HybridProgram de munca: Program flexibilDeschis pt studentiNumarul de posturi disponibile: 1

Dacă deja petreci suficient timp liber în spațiul online și ești familiarizată cu rețelele sociale (TikTok, Instagram, Facebook), de ce să nu faci și bani din această activitate? Îți oferim o oportunitate de job de neratat! GO MAD Studio este în căutare de promotor al imaginii de brand.

Despre companie: GO MAD este singurul studio certificat de videochat cu sediul în Galați. Misiunea noastră este să punem la dispoziția modelelor care activează în industrie un spațiu premium în care să practice activitatea de videochat. Ne dedicăm timpul și resursele în vederea creării unui mediu sigur, confortabil și profestionist pentru cele cu care am încheiat o colaborare, oferindu-le sprijin de specialitate (training-uri), resurse tehnice (aparatură specifică: computer, camere web, microfoane, lumini), precum și oportunitatea de a avansa în top-urile celor mai cunoscute modele la nivel global.

Ne mărim echipa, deci cu siguranță găsești loc printre noi!

Responsabilitățile job-ului:

- Crearea și publicarea de conținut calitativ pentru platformele de social media relevante (cu accent pe TikTok si Insta)

- Dezvoltarea și implementarea stategiilor de sporire a vizibilității brand-ului (ținând cont de tendințele actuale din spațiul online)

- Menținerea unei strânse colaborări cu departamentul de marketing pentru a verifica dacă conținutul creat corespunde cu imaginea de brand și obiectivele comerciale

- Monitorizarea și analizarea statisticilor de performanță (furnizate într-un raport de către rețelele sociale) în vederea evaluării eficacității conținutului, dar și a implementării ajustărilor potrivite

Candidatul ideal:

- Este de sex feminin, domiciliată în Galați, disponibilă să filmeze reel-uri direct din studio câteva ore pe zi (4 +/- )

- Persoană cu un aspect fizic plăcut, ordonat

- Are o experiență demonstrată în crearea de conținut pentru TikTok și/sau alte platforme sociale (un cont de influencer, chiar și la început de drum – constituie avantaj sau cunoștințe solide în trend-urile de actualitate)

- Abilități excelente de comunicare și creativitate sporită

- Deține cunoștințe despre funcționalitățile relevante pe TikTok (cum să utilizeze corect #-urile, cum să potrivească titlurile pentru ca video-ul să ajungă pe pagina For You)

- Capacitate de a lucra într-un mediu dinamic, dar și de a gestiona mai multe proiecte și idei pentru video-uri, simultan

- Atitudine proactivă și orientată către obținerea de bune rezultate

Beneficii:

- Pachet salarial competitiv care depășește media pieței

- Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică și inovatoare

- Sprijin și resurse în dezvoltarea personală

- Cadouri și bonificații în perioadele festive (Crăciun, Paște, 8 martie etc)

- Acces zilnic gratuit și nelimitat la snack bar-ul nostru, apă/cafea/ceai/ciocolata & altele

Dacă te pasionează crearea conținutului captivant și vrei să te alături echipei noastre, fii sigură că nu ratezi butonul APLICĂ.

GO MAD Studio este un angajator care tratează candidaturile cu confidențialitate și respect.

Localitate

Galati,

Galati

Galati
ID: 268542725