2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Bihor
  5. Alte locuri de munca - Oradea
Postat Azi la 15:30

Coordonator / expeditor transport

Localizare

Oradea

Full time

Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Descriere

Candidatul ideal:

- persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa

- abilitati de negociere si putere de convingere;

- seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate

- proactivitate si orientare catre rezultate

- cunostinte despre legistatia si normele internationale cu privire la transporturi

- experienta relevanta in dispecerat transport international

- cunoasterea la nivel avansat a limbii engleze

- scris si vorbit (limba germana si maghiara constituie un avantaj)

- cunoștințe PC: MS Office, Internet

Descrierea jobului:

- prospectarea pietei, analizarea/procesarea informatiilor privind piata serviciilor de transport

- contactarea potentialilor clienti de transport international/intern si prezentarea serviciilor oferite de firma

- ofertarea si negocierea conditiilor contractuale si a tarifelor practicate - identificarea si selectarea furnizorilor de servicii de transport; dezvoltarea relatiilor comerciale cu transportatorii

- urmarirea modului de executare al transportului, verificarea documentelor de transport si urmarirea comenzilor executate pana la incasare

- identificarea solutiilor de transport (rute, mijloace de transport, plan de incarcare a marfurilor)

- urmarirea gruparii optime a comenzilor primite de la clienti/zone/camioane astfel incat sa se asigure cerintele clientilor (livrarea in termen) si totodata incadrarea costului in buget - instruirea, coordonarea si controlul soferilor

- urmarirea utilizarii optime a parcului logistic propriu

- procesarea documentelor aferente activitatii sale

Oferta (bonusuri, beneficii):

-in functie de performante, venitul si bonusurile aferente sunt flexibile.

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 228893641