2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Bucuresti - Ilfov
  5. Alte locuri de munca - Chiajna
Postat 22 aprilie 2024

Contabil (Contabilitate primara)

Localizare

Chiajna

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Descrierea jobului

- Întocmirea și verificarea documentelor contabile primare ;(facturi, bonuri de casa, bonuri de consum, etc.) in baza documentelor primite.

- Calcularea si înregistrarea corecta a operațiunilor financiare;

- Întocmirea situațiilor financiare lunare si anuale conform reglementărilor legale in vigoare; - Asigurarea conformitatii cu standardele contabile nationale si internationale.

- Operează intrările de stocuri (NIR) si verifica ieșirile de stocurilor

- Verifica transmiterea automată a facturilor către ANAF prin e-factura si se asigura de receptionarea facturilor furnizorilor companiei via SPV

- Sesizează eventuale greșeli in operarea documentelor contabile si se asigura ca ele s-au corectat de către persoanele responsabile

- Verifica si inregistreaza deconturile de cheltuieli

- Operează incasarile si platile

- Efectuează periodic confirmari de sold cu partenerii (clienți, furnizori)

- Participa activ la inventarierea bunurilor firmei împreuna cu echipa desemnată

- Arhivează documentele contabile

- Tine legatura cu expertul contabil și operează documente contabile, facturi etc. asigurand înregistrarea corecta a datelor.

Cerinte:

- Studii superioare in domeniul economic, cu specializare in contabilitate;

- Experiența anterioara relevantă in contabilitate primara;

- Cunoașterea legislației fiscale si a reglementărilor contabile in vigoare;

- Abilități excelente de comunicare si lucru in echipa;

- Atenție la detalii si capacitate de analiza.

Descrierea companiei

Infiintata in urma cu 20 de ani, compania Euro Zone Com este un participant activ in piata de utilaje din Romania. In acesti ani a dezvoltat departamente de vanzari utilaje si piese utilaje, service mobil, reparatii pompe hidraulice, constructii de atasamente, obtinand parteneriate cu producatori important precum Carraro, CNH, Bosch Rexroth, etc.

Localitate

Chiajna,

Bucuresti - Ilfov

Locație exactă
Bucuresti - Ilfov, Chiajna
ID: 269038716