2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Bucuresti - Ilfov
  6. Contabilitate - Otopeni
Postat 18 aprilie 2024

Contabil - angajare in Otopeni

Salariu

3 500 - 5 500 lei

Localizare

Otopeni

Descriere

Cerințe:

  • Minim 2 ani experiență în domeniul financiar-contabil

  • Abilități solide de analiză financiară și operare în MS Excel

  • Cunoștințe de limba engleză la nivel conversațional

  • Experiență în softul ERP (preferabil SOCRATE Cloud)

Responsabilități:

·       Efectuarea înregistrărilor contabile uzuale ale societății privitoare la facturi clienți/furnizori, deconturi, importuri/exporturi, extrase bancare, registrul de casă în software tip ERP/CRM;

·       Verificarea periodică a rapoartelor specifice emise din ERP (cash-flow, încasarea/plata contractelor în derulare, controlul lunar al bugetului estimat)

·       Arhivarea corespunzatoare a documentelor financiar-contabile, a contractelor, a altor documente interne sau externe referitoare la activitatea financiară și comercială a firmei;

·       Menținerea relației cu furnizorii și clienții, Pregătire plan plăți, Emite facturi către clienți în platforma ERP a companiei conform condițiilor comerciale din contracte.

Beneficii:

  • Asigurare in caz de accidente și abonament medical

  • Bonusuri de Crăciun și Paște

  • Cadou de ziua de naștere și activități de team-building

Locație: Otopeni, jud. Ilfov, cu transport asigurat până la metrou Pipera

Localitate

Otopeni,

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Otopeni
ID: 269108565