2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Cluj
  6. Reprezentanti vanzari - Cluj-Napoca
Postat 19 mai 2024

Consultant vânzări - Orange Store Cluj Napoca

Salariu

2 200 - 7 000 lei

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de studii: AbsolventComision: Bază și comisionNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalDeschis pt studentiNumarul de posturi disponibile: 3

Descriere

Ne mărim echipele de vânzări!

Căutăm persoane ambițioase și dinamice pentru locațiile din Cluj Napoca!

Cerințe:

Studii medii/superioare

Cunoștințe de operare PC (Microsoft Office)

Bune abilități de comunicare, vânzare și persuasiune

Orientare către rezultate și îndeplinirea obiectivelor de vânzări și încasări lunare

Promptitudine, seriozitate, motivație

 Responsabilități:

Asigură interfața punctului de lucru cu clienții

Consiliază clienții în vederea alegerii produselor potrivite în funcție de necesitățile acestora

Oferă informații corecte și utile despre produsele sau serviciile promovate

 Menține relațiile cu clienții firmei

Comunică cu echipa și superiorii

Abordează telefonic clienții din baza de date cu scopul de a prezenta și a vinde serviciile/produsele companiei

Acordă sprijin și se ocupă de solicitările clienților

Negociază și desigur, finalizează procesul de vânzare

Identifică potențialii clienți

Promovează și vinde serviciile și produsele firmei

Introduce actele procesului de vânzare în programe specifice (facturi, contracte etc)

Încasează facturi și reîncarcă opțiuni de cartele prepay

Gestionează eficient și responsabil stocurile

Beneficii:

Pachet salarial motivant, cuprins din : salariu fix, bonus în funcție de performanțe, bonuri de masă după primele 3 luni de probă

Training-uri și cursuri de specialitate

Program de lucru: full-time, 8h

Luni-vineri: 09:00 - 17:00

Sâmbătă: 09:00 - 13:00

Posibilitate de avansare în cadrul firmei

Concursuri periodice

Contract de muncă pe perioadă nedeterminată

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 261871287