2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Muncitori constructii
  5. Muncitori constructii - Timis
  6. Muncitori constructii - Timisoara
Postat 11 iunie 2024

Constructor Montator de Structuri Metalice - Salariu 1300-1500 EUR NET

Salariu

1 300 - 1 500 €

Localizare

Timisoara

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalRecrutare la distantaNumarul de posturi disponibile: 3CUI / CIF: 45121215

Descriere

POZIȚIA: CONSTRUCTOR-MONTATOR DE STRUCTURI METALICE

Roluri și responsabilități:

• Potrivește și asamblează cadre structurale din materiale, cum ar fi cornier, grinzi în I și plăci de oțel, folosind unelte de mână și următoarele specificații ale desenelor:

• Examinează desenele și lista de materiale pentru a obține specificațiile pieselor

• Poate aseza dimensiunile pieselor pe masa de lucru, folosind pătrat, linie de cretă și piatră de sălatură.

• Sudeaza prin prindere partile de metal pentru a contura pentru a realiza un dispozitiv pentru asamblare.

• Poziționează piesele în jig și pile, daltă și șlefuiește piesele, așa cum este indicat, pentru a le potrivi.

• Poate încălzi piesele cu o torță de acetilenă și le poate îndoi în menghină, pe nicovală sau în jurul țărușilor montați pe masă.

• Este Responsabil pentru tehnicile simple de sudare si pentru lipirea pieselor în pregătirea proceselor de sudare

Abilități/Calificări:

• Abilitatea de a citi planuri și desene

• Abilitatea de a urma instrucțiunile

• Cunoștințe de matematică și abilități de rezolvare a problemelor

• Abilitatea de a învăța noi sarcini și de a opera unelte și utilaje

• Cunoașterea și funcționarea pistoletelor, mașinilor de sudură și uneltelor de atelier

• Abilitatea de a ridica 30 kg.

• Capacitatea de a respecta instrucțiunile de siguranță și calitate. Utilizarea corectă a EIP și participarea la cursuri de siguranță aplicabile postului

• De încredere și de încredere. ECHIPA și reputația noastră înseamnă lumea pentru noi.

Beneficii companiei:

• Asigurare plătită de angajator

• Vacanță în primul an de serviciu

• Plata orelor suplimentare pentru duminica și sărbători

• Cu normă întreagă

• Schimb de 10 ore

• Cazare gratuita si transport decontat

Locul de munca: Deva

Localitate

Timisoara,

Timis

Timis, Timisoara
ID: 270550161