1. Pagina principală
  2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Hunedoara
  6. Reprezentanti vanzari - Petrosani

Anuntul este dezactivat

Postat November 19, 2020

Consilier Vanzari mobila Lem’s Petrosani

  • Tip job

    Full time

  • Petrosani, Hunedoara

  • Mobilitatea postului: Locatie stabila

Descriere

Responsabilitati: • Consilierea clientilor la nivel de showroom privind varianta optima de mobilier si furnizarea de informatii complete asupra produselor si serviciilor; • Consilierea clientilor la domiciliu si determinarea prin masurare a dimensiunilor spatiului destinat ambientarii cu mobila; • Furnizarea de informatii complete asupra produselor si serviciilor; • Oferirea celor mai bune solutii tehnice si estetice in vederea configurarii mobilierului, accesoriilor si electrocasnicelor; • Participare activa la identificarea perceptiilor si asteptarilor clientilor, precum si gasirea solutiilor de ridicare a nivelului de satisfactie a acestora; • Realizarea unei situatii clare si corecte a potentialilor clienti; • Intocmirea documentelor necesare finalizarii vanzarii si livrarii produselor; • Respectarea cu strictete a procedurilor, normelor şi reglementarilor interne; • Participa in mod activ la realizarea obiectivului de vanzari propriu magazinului. Cerinte: • Atitudine pozitiva, entuziasm, orientare spre rezultat; • Initiativa, perseverenta, simtul detaliului; • Cunostinte de utilizare PC mediu - avansat; • Abilitati de comunicare si putere de convingere; • Flexibilitate si deschidere la sugestii; • Interes pentru maxima satisfactie a clientilor; • Capacitate de a lucra in echipa; • Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj. Oferta (bonusuri, beneficii): • Pachet salarial competitiv format din salariu fix, bonusuri stabilite pe criterii de performanta (schema de motivare). DESCRIEREA COMPANIEI: LEM’S este cea mai extinsa retea nationala de magazine specializate in vanzarea de mobila de calitate superioara, cuprinzand in acest moment un numar de peste 100 unitati de comert.
ID: 210933981Raportează