2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Bucuresti - Ilfov
  6. Reprezentanti vanzari - Bucuresti
  7. Reprezentanti vanzari - Sectorul 3
Postat 29 aprilie 2024

Consilier juridic redactare actiuni instanta

Localizare

Bucuresti, Sectorul 3

Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 5

Descriere

Candidatul ideal: Absolvent DREPT.

Experienta in redactarea actiunilor in instanta. ( cunostinte PACHET OFFICE). EXCEL , Word , Outlook!

De preferat sa fi lucrat intr-un BEJ.( BIROU DE EXECUTARE SILITA), cabineete avocatura, notariate.

EXPERIENTĂ: într-o activitate similară-cunostinte legislatie specifica.

-abilitati foarte bune d comunicare si interlationare;-capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp.

-capacitatea de a respecta teremene limita;-punctualitate;-atentie catre detalii;-invatare rapida, atentie distributiva;-Abilităti de negociere.

-Spirit organizatoric.-Capacitate de a lucra in echipa.

Descrierea jobului

1.Planifica activitatile procesului de contestatie la executare- urmareste formele de executare optime;- monitorizeaza dosarele;- participa la elaborarea, implementarea si imbunatatirea procedurii de contestatie la executarea silita.- elaboreaza clauzele contractuale standard cu impact in recuperarea creantelor comerciale.

2. Acorda asistenta juridica necesara reprezentarii companiei in procesele de recuperare creante, precum si in litigiile in care societatile grupului au calitatea de debitor in vederea solutionarii litigiilor:

- obtine si studiaza documentele relevante pentru dosar;- formuleaza cereri si aparari, cai de atac;

- reprezinta firma in instanta.- redacteaza materiale pentru explicarea unor aspecte juridice din domeniul recuperarii creantelor.-interpretare rapoarte bonitate .

3. Mentine bunele relatii cu alte parti ( executori judecatoresti, notari publici, etc) implicate in procesul de recuperare a creantelor astfel incat sa obtina o cat mai buna implicarea a acestora.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 3
ID: 253516511