2. Locuri de munca
  3. Personal medical
  4. Altele
  5. Altele - Bucuresti - Ilfov
  6. Altele - Afumati
Postat 02 aprilie 2024

Cazare Inclusă Asistent Medical pentru căminul de bătrâni "Sf. Vasile"

Salariu

3 000 - 6 500 lei

Localizare

Afumati

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Dorim să extindem echipa noastră cu profesioniști dedicati și pasionați, care împărtășesc viziunea noastră și sunt pregătiți să contribuie la îmbunătățirea calității vieții persoanelor în vârstă. Alătură-te nouă și fii parte din echipa noastră de succes în îngrijirea și asistența persoanelor vârstnice.

Cerințe:

  • Diplomă de asistent medical

  • Experiență în îngrijirea persoanelor vârstnice în Spital sau într-un mediu similar (minim 1 an)

  • Cunoștințe solide în domeniul îngrijirii medicale și a procedurilor relevante

  • Abilități de comunicare și relaționare cu pacienții și colegii

  • Cunoștințe de prim ajutor și capacitatea de a răspunde în situații de urgență

  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a asigura o asistență de calitate

  • Atitudine empatică și respectuoasă față de pacienți și colegi

  • Disponibilitate pentru a lucra în ture și săptămână de lucru de 40 de ore

  • Cunoștințe de bază în utilizarea computerului și a sistemelor de înregistrare electronică a pacienților

Responsabilități:

  • Oferirea de îngrijire medicală și asistență personală pentru pacienții căminului de bătrâni conform standardelor și protocoalelor medicale

  • Monitorizarea stării de sănătate a pacienților și raportarea oricăror schimbări sau probleme medicale către medicul responsabil

  • Administrarea medicamentelor și tratamentelor prescrise de medicul responsabil

  • Îngrijirea igienei personale a pacienților și asigurarea unui mediu curat și sigur pentru aceștia

  • Asigurarea confortului și bunăstării pacienților prin activități recreative și de socializare

  • Respectarea confidențialității și a drepturilor pacienților conform legilor și reglementărilor în vigoare

  • Înregistrarea corectă și completă a informațiilor medicale în sistemul de înregistrare electronică a pacienților

Beneficii:

  • Salariu atractiv și posibilitatea de avansare în carieră

  • Training-uri și cursuri de specializare în îngrijirea persoanelor vârstnice și alte domenii relevante

  • Mediu de lucru plăcut și echipă de colegi profesioniști

  • Asigurare medicală privată

  • Concediu anual și alte beneficii sociale

Pentru aplicare vă rugăm să ne contactați telefonic la unul din următoarele numere de telefon 07******00 sau 07******92.

Localitate

Afumati,

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Afumati
ID: 254892443