Mesaje
  1. Pagina principală
  2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Bucatar - ajutor bucatar
  5. Bucatar - ajutor bucatar - Prahova
  6. Bucatar - ajutor bucatar - Busteni
Postat 26 septembrie 2022

Bucătar/Ajutor Bucătar Restaurant Suru Poiana Tapului

  • Tip job

    Full time

  • Busteni, Prahova

  • Munca in schimburi

  • Tip contract: Perioada nedeterminata

  • Numarul de posturi disponibile: 2

  • Nivelul de studii: Calificat

  • Mobilitatea postului: Locatie stabila

  • Nivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)

  • CUI / CIF: 40100424

Descriere

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unor persoane pentru posturile dе Bucatar/Ajutor dе bucătar, pentru restaurantul din cadrul hotelului Suru situat în Bușteni, Jud. Prahova. Persoanele interesate sunt invitate sa ne trimita cv-ul pentru a ne cunoaste si pentru a explora posibilitatile dе colaborare.

Candidatul ideal:

- Experienta in domeniu dе minim 2 ani;

- Spirit dе echipa, implicare, initiativa si rigurozitate;

- Cunoasterea proceselor dе preparare si dе servire desfasurate intr-un restaurant;

- Seriozitate in respectarea programului;

- Organizare si multi-tasking.

Descrierea jobului Ajutor dе bucatar:

- Asigură implеmеntarеа şi menţinerеа stаndаrdelor dе păstrarе şi depozitarе а produselor, sеmipreparatelor şi prеpаratelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare în vigoare.

- Participă la determinarea necesarului de materii prime de comandat şi la realizarea comenzilor de aprovizionare;

- Debarasează şi asigură curăţenia bucătăriei;

- Participă activ la întreţinerea ustensilelor de bucătarie şi a echipamentului din dotare;

- Ţine cont de perisabilitate, termenul de garanţie, de modul în care urmează să fie folosite ingredientele;

- Face prelucrările preliminare gătitului

- sortează, curăţă, spală, divizează şi mai apoi găteşte

- fierbe, frige, coace, prăjeşte;

- Îndeplineşte şi alte sarcini curente atribuite de către superiorul direct, în concordanţă cu necesităţile imediate ale unităţii.

Bucatar:

- Sa comande, sa testeze, sa receptioneze si sa depoziteze ingredientele alimentare; - Sa pregateasca mancarea in conformitate cu retetele si formulele date (care includ calcularea cantitatiilor necesare de materiale specifice pentru restaurant;

- Pregatirea mai multor feluri de mancare in acelasi timp, in functie si in ordinea comenzilor; - Sa aranjeze si sa decoreze mancarea inainte de a fi servita pe farfurii, boluri, platouri dupa cum cere fiecare fel de mancare preparat.;

- Sa pregateasca si sa aranjeze mancarea pentru diete speciale; - Sa coopereze la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului;

- Indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii.

- Sa tina cont de perisabilitate, termenul de garantie, de modul in care urmeaza sa fie folosite ingredientele;

- Face prelucrarile preliminare gatitului - sorteaza, curata, spala, divizeaza si mai apoi gateste - fierbe, frige, coace, prajeste.​

BENEFICII:

- Salariu motivant;

- Posibilități de promovare;

- Transport decontat;

- Alte beneficii salariale.

Descrierea companiei Delta Est Hotel & Restaurant este situat în Sulina, str. a II-a, nr. 220, are o capacitate de 50 de locuri, iar restaurantul din cadrul hotelului este printre cele mai bune din Sulina. Serviciile oferite la Delta Est Hotel sunt ireproșabile, astfel ne dorim o echipa care sa mențină aceste servicii de calitate atat pentru partea de cazare cât și pentru restaurant.

ID: 243687092
User avatar

Suru Geanni

Member Since noiembrie 2021
Activ pe 27 septembrie 2022

xxx xxx xxx

Ai o întrebare pentru angajator despre această ofertă?

Urmareste-ne pe

Descarca aplicatia pentru telefon din