2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Asistent manager si secretariat
  5. Asistent manager si secretariat - Suceava
  6. Asistent manager si secretariat - Suceava
Postat 06 aprilie 2024

Asistent Resurse Umane și Contabilitate (Vorbitor de limba Germană)

Salariu

900 - 1 200 €

Localizare

Suceava

Nivelul de studii: CalificatProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Locație: Suceava, România

Descrierea Companiei:Grup de firme româno-german, specializat în transporturi de mărfuri , cu un parc auto de 150 de camioane și o rețea extinsă de parteneri, ne concentrăm pe oferirea serviciilor de calitate superioară . Pentru a ne susține creșterea continuă și pentru a satisface cerințele clienților noștri , căutăm un coleg delicat și eficient pentru poziția de Asistent în Resurse Umane și Contabilitate Primară vorbitor de limba Germană

Cerințe :

  • Cunoștințe de Limba Germană: Capacitatea de a comunica eficient, atât în scris cât și în vorbit, în limba germană la un nivel mediu sau avansat.

  • Competențe Interpersonale: Excelente abilități de comunicare, capacitatea de a lucra în echipă și de a gestiona situațiile stresante în mod eficient.

  • Abilități de Operare PC: Cunoștințe solide în utilizarea pachetului MS Office (Word, Excel, Internet etc.) și a altor instrumente relevante IT.

  • Experiență în Domeniu: Experiența anterioară în resurse umane și/sau contabilitate este considerată un avantaj.

  • Capacitate de Organizare: Abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic, de a prioritiza sarcinile și de a respecta termenele limită.

  • Atenție la Detalii: Acordă o atenție sporită detaliilor și poate respecta standardele de acuratețe și coerență.

Responsabilități în Contabilitate Primară:

  • Înregistrarea Tranzacțiilor Financiare: Asigurarea înregistrării corecte și la timp a tranzacțiilor financiare.

  • Reconcilierea Conturilor: Verificarea și reconcilierea lunară a conturilor pentru a asigura exactitatea datelor financiare.

  • Gestionarea Ciclului de Facturare: Supervizarea procesului de facturare, procesarea facturilor de la furnizori și emiterea facturilor către clienți.

  • Monitorizarea Plăților: Gestionarea plăților furnizorilor și asigurarea respectării termenelor de plată.

  • Gestionarea Documentelor Contabile: Organizarea documentelor contabile în conformitate cu cerințele legale și fiscale.

  • Comunicare și Coordonare: Colaborarea eficientă cu echipa contabilă și alte departamente.

  • Consilierea Managementului: Furnizarea de date financiare pentru sprijinul deciziilor manageriale.

  • Îmbunătățirea Proceselor: Identificarea și implementarea îmbunătățirilor în procesele contabile.

Responsabilități Asistent Resurse Umane:

  • Asistarea în Procesele de Recrutare: Pregătirea și postarea anunțurilor de angajare, trierea CV-urilor, organizarea interviurilor.

  • Gestionarea Documentelor Angajaților: Administrarea și actualizarea documentelor angajaților din domeniul transportului, inclusiv contractele de muncă, permisele de conducere și certificatele de pregătire profesională

  • Asistență în Procesul de Formare și Dezvoltare: Furnizarea de asistență în organizarea programelor de formare și dezvoltare profesională pentru angajații din domeniul transportului

  • Monitorizarea Conformității: Asigurarea respectării normelor legale și reglementărilor specifice din domeniul transportului în ceea ce privește orele de lucru, siguranța rutieră și altele.

  • Gestionarea Absențelor și a Programelor de Lucru: Monitorizarea absențelor angajaților din domeniul transportului și gestionarea programelor de lucru pentru a asigura acoperirea necesară a sarcinilor

  • Comunicare Internă: Facilitarea comunicării eficiente între departamentul HR și angajați.

Oferim:

  • Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică și inovatoare.

  • Pachet salarial competitiv, în funcție de experiență ,competențe si eficienta.

  • Beneficii adiționale, inclusiv programe de formare și dezvoltare profesională.

  • Mediu de lucru modern și flexibil.

Dacă ești o persoană motivată, cu abilități excelente de comunicare și cunoștințe de limba germană, te invităm să aplici un CV actualizat .

Alătură-te echipei noastre și fii parte dintr-o experiență de succes în industria transporturilor!

Localitate

Suceava,

Suceava

Suceava
ID: 268338436