2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Asistent manager si secretariat
  5. Asistent manager si secretariat - Prahova
  6. Asistent manager si secretariat - Ploiesti
Postat 18 aprilie 2024

Asistent Administrativ Part-Time

Localizare

Ploiesti

Tip job

Part time

Mobilitatea postului: Hybrid

Companie specializată în import de granit și marmură, căutăm o persoană proactivă pentru a ne ajuta în sarcinile administrative legate de operațiunile noastre din România.

Responsabilități:

  • Asigurarea documentării la timp a expedierilor, inclusiv avize de însoțire, facturi și foi de transport

  • Coordonarea cu părțile implicate prin telefon pentru facilitarea transportului mărfurilor de la port la depozitul din Prahova.

  • Acționarea ca liant între părți pentru a aduna feedback cu privire la condițiile și calitățile materialelor.

  • Menținerea fișelor de calcul actualizate pentru monitorizarea activităților și tranzacțiilor din România, inclusiv plățil și extrase de cont bancar.

  • Administrarea utilizării ștampilei/sigiliului companiei cu aprobare și în coordonare strânsă cu personalul relevant.

  • Asistență în sarcini administrative generale și proiecte ad-hoc, conform necesităților.

Cerințe:

  • Cunoștințe avansate de limba engleză, atât în scris, cât și verbal.

  • Competențe solide în aplicațiile Microsoft Office, în special Excel, Word și PowerPoint.

  • Abilități puternice de organizare și atenție la detalii.

  • Capacitatea de a lucra independent și de la distanță.

  • Experiența anterioară în domeniul administrativ este un avantaj, dar nu este obligatorie.

Program de lucru:

  • Part-time, aproximativ 4-5 zile pe lună.

  • Ore flexibile de lucru, între 1 și 4 ore pe zi, în funcție de sarcinile de lucru.

  • Majoritatea sarcinilor pot fi efectuate de la distanță, cu asistență ocazională la birou.

Beneficii:

  • Program de lucru flexibil și opțiuni de lucru de la distanță.

  • Oportunitatea de dezvoltare profesională și de tranziție potențială către un loc de muncă full-time.

  • Remunerație competitivă în funcție de experiență și performanță

Avem rugămintea sa trimiteți CV-ul în limba engleză.

Localitate

Ploiesti,

Prahova

Prahova, Ploiesti
ID: 269195834