2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Bucatar - ajutor bucatar
  5. Bucatar - ajutor bucatar - Sibiu
  6. Bucatar - ajutor bucatar - Sibiu
Postat 31 mai 2024

Anunt De Angajare: Bucătar Profesionist Salar 6000 - 7000 LEI NET

Salariu

6 000 - 7 000 lei

Localizare

Sibiu

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in tureNumarul de posturi disponibile: 2

Descriere

Locație: Restaurantul Pardon, Str. Cetății, Nr 14, Sibiu

Despre noi: Deschis în 2010, Restaurantul Pardon se bucură de o locație de excepție pe cea mai frumoasă stradă din Sibiu. Oferim oaspetilor noștri o experiență culinară unică, într-un cadru istoric, cu priveliști asupra celor mai importante atracții turistice ale orașului. Mândria noastră constă în preparatele excepționale și atmosfera încărcată de istorie și cultură.

Poziție deschisă: Bucătar Profesionist

Responsabilități:

  • Pregătirea și gătirea preparatelor conform rețetarului specific restaurantului.

  • Asigurarea respectării standardelor de calitate și prezentare pentru fiecare preparat.

  • Colaborarea eficientă cu echipa de bucătari și personalul din bucătărie pentru a asigura fluiditatea procesului de gătire.

  • Menținerea curățeniei și ordinii în zona de lucru, respectând normele de igienă și siguranță alimentară.

  • Crearea și dezvoltarea de noi rețete și meniuri, contribuind la inovația culinară a restaurantului.

Cerințe:

  • Experiență dovedită ca bucătar profesionist într-un restaurant.

  • Cunoștințe de gastronomie și tehnici culinare avansate.

  • Abilități excelente de comunicare și lucru în echipă.

  • Punctualitate, pasiune pentru gătit, flexibilitate și dedicare.

  • Fără consum de alcool în timpul orelor de muncă.

  • Minim 10 clase finalizate.

Oferim:

  • Program de lucru: 5 cu 2 – Oferim un program de lucru de 5 zile pe săptămână, cu două weekend-uri complete libere în fiecare lună, promovând un echilibru sănătos între viața profesională și cea personală.

  • Salariu competitiv, ajustat în funcție de abilități și experiență.

  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată.

  • Posibilitatea de a obține o scrisoare de recomandare la finalizarea contractului.

Aplicați acum! Așteptăm CV-ul dumneavoastră prin WhatsApp, email sau ne puteți contacta direct pentru a stabili un interviu.

Alăturați-vă echipei noastre dinamice la Restaurantul Pardon și contribuiți la oferirea unei experiențe culinare de neuitat oaspeților noștri!

Localitate

Sibiu,

Sibiu

Sibiu
ID: 245153133