2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Altele
  5. Altele - Prahova
  6. Altele - Campina
Postat 05 aprilie 2024

Anunt angajare CONTABIL

Localizare

Campina

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Ne marim echipa!

Cautam un coleg pentru pozitia de CONTABIL

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

-       Sa fie absolvent(a) de studii economice ( de preferinta , sectia Contabilitate si Informatica de Gestiune);

-       Sa aiba experienta minim 2 ani in domeniul activitatii financiar-contabil;

-       Constituie avantaj experienta in contabilitatea de gestiune si Resurse Umane;

-       Cunoastere operare PC , MS Office nivel avansat

-       Cunoasterea programului de contabilitate Saga, Art Soft , Revisal constituie avantaj;

-       Cumoasterea legislatiei si a documentelor financiar-contabile;

-       Capacitate de organizare si planificare;

-       Persoana cooperanta si cu spirit de echipa;

-       Persoana atenta la detalii, ce ofera seriozitate si punctualitate;

-       Excelente abilitati de comunicare

Descrierea jobului

-       Emitere facturi catre client

-       Inregistrarea facturilor de la funizorii interni/externi in programul contabil.

-       Inventarierea stocurilor si introducearea inventarelor in sistemul contabil;

-       Confirmari de solduri clienti - funizori si punctaje cu acestia;

-       Intocmeste corect/ la termenele stabilite,verifica si reconciliaza rapoarte si situatii, care se refera la documente, date si informatii financiar /contabile de gestiune, legate de responsabilitatile postului, acestea fiind solicitate de conducerea societatii, pentru gestionarea financiara si operationala a companiei;

-       Intocmireа zilnica  a registrului de casa pe punctul de lucru;

-       Intocmirea tuturor rapoartelor predefinite si ad-hoc in vederea efectuarii lucrarilor de inchidere de luna/trimestru/semestru/an (rapoarte strict legate de obiectivul postului)

-       Evidenta stocurilor, introducerea datelor si prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri, transferuri);

-       Evidenta gestiune:intocmire note de intrare receptie, verificare si introducere bonuri de consum, verificare fise de consum, verificare fise de magazie’;

-       Inregistrarеа corecta si аrhivareа documеntelor contabile primarе: rеgistru de cаsa, extrase bancare, dеconturi de cheltuieli, dispozitii de plаta, rapoarte lunare, facturi de intrare marfa si servicii, facturi de cheltuieli, bonuri fiscale , etc.

-       Intocmirea de situatii financiare;

-       Mentine o legatura cu clientii si furnizorii privind facturile si plata acestora, bilete la ordin, OP-uri.

Oferim:

-       Salariu atractiv

-       Loc de muncă stabil.

-       Lucru intr-o echipa dinamica si mediu placut;

-       Tichete de masa si cadou

Trimite-ne CV-ul tău la adresa de e-mail sau contactează-ne telefonic sau pe whatsapp

Localitate

Campina,

Prahova

Prahova, Campina
ID: 265348622