2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Cluj
  5. Alte locuri de munca - Baciu
Susan Ion Daniel
Postat 26 aprilie 2024

Angajez jurist/jurista

Localizare

Baciu

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Descriere

Candidatul Ideal

  • Capacitate de analiză, sinteză și interpretare/redactare contracte;

  • Bune cunostinte de operare PC

  • Simtul responsabilitatii si confidentialitatii

  •  Abilități de organizare și prioritizare a sarcinilor

  • Persoană cu abilități de comunicare și relationare

  • Cunoștințe drept civil, commercial

  • Gandire analitică;

  • Atenție dezvoltată la detalii

  • Capacitate de lucru in echipa

Descrierea jobului

  • Menținerea legăturii cu institutele de specialitate ( notariate, birouri de avocatură, Registrul Comertului, Oficiul de Cadastru și Carte Funciară)

  • Întocmirea de documente juridice in Word (AGA, contracte, notificări, adrese  , împuterniciri etc)

  • Intocmirea si redactarea contractelor si a altor acte juridice necesare desfasurarii activitatii- identificare riscuri și propunere de soluții

  • Efectuarea tuturor formalităților cerute de lege/ documente juridice ( cereri la Instituții de Stat / la Instanțele de Judecată)

  • Monitorizarea legislației relevante în activitatea companiei și informarea asupra modificărilor legislative

  • Monitorizare portal instanță de judecata

  • Aranjarea actelor-lucrari de birotica si sprijinirea compartimentului de contabilitate

  • Reprezentarea companiei în fața diverselor organisme/ instanțe sau parteneri desemnați,semnarea antecontractelor, contractelor la notar in limita mandatului acordat

  • Orice alte activitati ale societatii pentru care este necesara consultanta de specialitate

       Descrierea companiei

 Bio Green House firma de dezvoltare imobiliara a  cladirilor rezidentiale si nerezidentiale cu experienta in domeniu.Dispunem de un portofoliu de peste 500 apartmente predate. Majoritatea vanzarilor sunt efectuate din recomandarile clientilor nostri ceea ce nu poate decat sa ne dovedeasca ca munca noastra este pe deplin apreciata iar clientii sunt multumiti de proiectele noastre Punctul de lucru este in Comuna Baciu jud.Cluj

Localitate

Baciu,

Cluj

Locație exactă
Cluj, Baciu
ID: 269229076