2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Curierat
  5. Curierat - Bihor
  6. Curierat - Nojorid
Postat 17 aprilie 2024

ANGAJEZ Expeditor / Dispecer

Localizare

Nojorid

Nivelul de studii: StudentNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Fișa jobului

Candidatul ideal

  • Experienta intr-o pozitie similara in domeniul transporturilor constituie avantaj, dar nu obligatorie

  • Cunoastere a pietei de transport rutier intern si international, a burselor de transport aferente constituie avantaj

  • Lucru in echipa, bun negociator, putere de convingere, perseverenta, atitudine proactive

  • Capacitatea de a rezolva in timp util problemele apărute;

  • Persoana optimista si comunicativa;

  • Abilitati excelente de comunicare si negociere in relatiile cu clientii

  • Limbi straine : engleza obligatoriu

Descrierea Jobului :

· Contactarea clientilor, ofertarea, negocierea preturilor

· Preluarea cererilor de oferta si a comenzilor de transport din partea clientilor;

Intermedierea transporturilor rutiere in trafic intern si international,

· Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii si transportatorii

· Respecta standardele de calitate in desfasurarea activitatii si termenele cerute de firma

· Administrarea si confirmarea executarii comenzilor de transport si tinerea evidentei acestora in registrele companiei , pana la predarea la facturare

· Raspunde de raportarea corecta si la termen a tuturor datelor si informatiilor in legatura cu sarcinile de serviciu primite

Localitate

Nojorid,

Bihor

Bihor, Nojorid
ID: 269141434