2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Altele
  5. Altele - Suceava
  6. Altele - Suceava
Postat 23 aprilie 2024

Angajez economist

Salariu

3 500 - 4 500 lei

Localizare

Suceava

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 1

Societate comerciala membra CECCAR cu sediul in Suceava, zona centrala, angajeaza economist .Oferim salariu motivant, contract de munca 8 ore/zi . Nu se lucreaza in weekend. Program flexibil.

CERINTE OBLIGATORII

  • Studii superioare/medii finalizate in domeniul economic;

  • Cunostinte bune de contabilitate si fiscalitate;

  • Cunostinte bune operare PC, EXCEL;

  • Experienta in domeniul contabil minim 3 ani;

  • Cunostinte in utilizarea programelor de contabilitate, gestiune;

  • Atitudine responsabila;

REPREZINTA AVANTAJ cunoastearea programului NEXUS .

DESCRIERE POST

  • Intocmire Registre obligatorii si state de plata

  • Întocmirea Balanţei de verificare lunara, bilant anual

  • Depunerea la autorităţile competente a situaţiilor, declaraţiilor şi raportărilor periodice.

Descrierea companiei

SC EXPERT CONTAB SRL este membra a Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania (CECCAR) din anul 2001 ( www.suceava-expert.ro ) .

Societate de expertiza finanaciar – contabila si de consultanta in domeniul fiscal. Societate cu experienta de 15 ani in accesarea de fonduri europene.

Colaboreaza cu diverse societati si incheie diverse abonamente pentru informatii de specialitate, pentru acoperirea eficienta a intregii problematici in domeniul consultantei fiscale si legale, cu scopul de a optimiza calitatea serviciilor oferite.

Formata dintr-un grup de specialisti (experti contabili, consultanti fiscali, avocati) ce au competenta profesionala de a aprecia modul de organizare si de conducere a activitatii economico-financiare, de a supraveghea gestiunea societatilor comerciale si de a verifica legalitatea bilantului contabil.

Localitate

Suceava,

Suceava

Suceava
ID: 238602456