2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Electricieni si specialisti sisteme securitate
  5. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Prahova
  6. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Ploiesti
Denisa Felecan
Postat 18 aprilie 2024

Tehnician Retele Telecomunicatii cu sau fara experienta

Localizare

Ploiesti

Full time

Mobilitatea postului: Necesita deplasari

Angajam Tehnician Retele Telecomunicatii cu sau fara experienta

Ce oferim?

Salariu de incadrare - se negociaza in functie de experienta;

Bonus de performanta;

Abonament servicii medicale clinica Medicover.

Responsabilitati:

Intretinerea retelei HFC prin rezolvarea incidentelor aparute in retea;

Verificarea parametrilor optimi de functionare pentru a putea preveni aparitia defectiunilor;

Efectuarea reglajelor pentru aducerea retelei in parametri;

Respectarea SLA-urile aferente diverselor tipuri de tichete primite, inchiderea la timp a tichetelor;

Remedierea avariilor de pe reteaua de fibra optica prin executarea de activitati specifice – de ex. lipituri, masuratori cu OTDR, powermetru;

Executarea lucrarilor de instalare si mentenanta a serviciilor de telecomunicatii pentru persoane fizice si juridice.

Cerinte:

Permis de conducere cat. B;

Atentie la detalii;

Seriozitate.

Daca esti interesat, ne poti contacta la numarul 07*******64 sau scrie-ne un mesaj in privat si te sunam noi.

Localitate

Ploiesti,

Prahova

Prahova, Ploiesti
ID: 268184783