2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Electricieni si specialisti sisteme securitate
  5. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Bucuresti - Ilfov
  6. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Bucuresti
  7. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Sectorul 3
Resurse Umane
Postat 28 aprilie 2024

Angajam Tehnician Electrician cu experienta

Localizare

Bucuresti, Sectorul 3

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)

Advanced Automation Solutions angajeaza Tehnician Electrician.

Dacă sunteți pasionat de domeniul tehnic și sunteți în căutarea unei noi provocări profesionale, vă invităm să aplicați pentru poziția de Tehnician_Electrician.

Alăturați-vă echipei noastre și contribuiți la succesul nostru continuu în domeniul tehnologic.

Ofertă:

  • Contract individual de muncă încheiat pe perioadă nedeterminată

  • Condiţii de salarizare la nivelul pieței muncii în funcție de experiență

  • Tichete de masă 40 RON/zi și Tichete cadou (ziua de naștere)

  • Prime de sărbători

  • Activitatea neîntreruptă în cadrul societații se răsplătește atât cu acordarea unui spor de fidelitate permanent cât și cu creșterea cotei concediului de odihnă anual

  • Telefon de serviciu

  • Mediu de lucru plăcut şi profesionist

Candidatul Ideal:

  • Absolvent studii medii cu profil tehnic / cursuri de calificare în domeniul: electric, electronică, electrotehnică, automatizări;

  • Atestat de tehnician sisteme de securitate prezintă avantaj

  • Autorizația ANRE prezintă avantaj

  • Cunoașterea și utilizarea aplicației informatice MS Office

  • Experienţă profesională de min. 2 ani în domeniu

  • Permis de conducere auto cat. B prezintă avantaj

  • Disponibilitate deplasări în țară (ocazional)

  • Randament ridicat în lucrul individual dar și în echipă

  • Fire corectă şi responsabilă

  • Fără cazier judiciar

Descrierea jobului:

  • Execută lucrări de întreţinere, verificare, depanare, montare şi punere în funcţiune a instalaţiilor şi circuitelor electrice şi electronice

  • Asigură realizarea operațiunilor în domeniul instalațiilor electrice de curenți slabi (montaj cablu / canal cablu / pat cablu, efectuare conexiuni echipamente)

  • Pregăteşte şi efectuează operațiuni specifice de instalare a sistemelor tehnice de securitate și detecție incendiu

  • Execută lucrări de instalare, intervenții, remediere și joncționare cablu de fibră optică, precum și măsurători și identificări conform proiect

  • Realizează intervențiile și depanajul pentru instalațiile de securitate și curenți slabi

  • Realizează mentenanța preventivă și service-ul pentru instalațiile de securitate și curenți slabi

  • Efectuează controlul final al instalaţiilor de automatizare, inclusiv executarea panourilor de asimilare necesare acestor instalaţii

  • Instalează sistemele tehnice de monitorizare și sistemele de televiziune cu circuit închis (CCTV)

  • Configurează sistemele de securitate conform indicațiilor primite

  • Pune în funcţiune echipamentele și sistemele tehnice instalate

  • Participă la construcţia tablourilor de distribuţie

  • Aplică normele de sănătate şi securitate în muncă

  • Aplică normele de protecţie a mediului

Descrierea companiei:

Advanced Automation Solutions este un dezvoltator și distribuitor cu valoare adăugată de soluții de automatizări industriale, distribuție joasă tensiune soluții de securitate de top, precum: sistem de supraveghere video CCTV, sisteme de acces control și semnalizare început de incendiu, echipamente de securitate electronică, cablare structurată. Totodată dispune și de o rețea regională de revânzători de specialitate.

Cu sediul central în București, Str. Progresului, nr. 110-116, Advanced Automation Solutions este integrator de soluții de securitate la nivel național și este autorizată de către IGPR-DPOP, precum și de IGSU prin licențierea activităților de instalare și mentenanță a sistemelor de securitate, antiefracție, control acces și a sistemelor de avertizare la incendiu.

Firma noastră oferă produse și servicii de înaltă calitate, livrare rapidă de servicii și echipamente, asistență tehnică de specialitate și prețuri competitive.

Advanced Automation Solutions este o companie româneasca dedicată inovării.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 3
ID: 268360277