2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Operatori productie, confectioneri
  5. Operatori productie, confectioneri - Brasov
  6. Operatori productie, confectioneri - Brasov
Postat 01 mai 2024

Angajam Sudor/Lacatusi asamblare/Vopsitor

Localizare

Brasov

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalCUI / CIF: 37228335

SC NORDTEC SRL Brasov isi mareste echipa! Suntem o firma care proiectam/producem vitrine si rafturi frigorifice.

SUDOR:

Pregăteşte şi verifică echipamentele de sudare;Controlează vizual toate suprafeţele ce urmează a fi sudate de eventuale defecte;Respectă instrucţiunile de lucru referitoare la preîncălzire şi sudare;Utilizează dispozitive de masură pentru verificarea grosimii stratului depus prin sudură;Asigură trasabilitatea informaţiilor prin completarea fişei de sudare;Se asigura ca toate produsele executate în proces indeplinesc condiţiile de calitate şi specificatiile tehnice;Pastreaza in bune conditii de functionare atat echipamentul tehnic pe care il opereaza, precum si sculele, dispozitivele si toate echipamentele pe care le utilizeaza;

Candidatul ideal:

  • Absolvent Scoala Profesionala Liceu profil Sudura sau Mecanic

  • Experienta de lucru relevanta de minim 2 ani in sudura

  • Cunostinte despre sudura manuala

LACATUS:

Responsabilitati:Citeste desen tehnic;Controlează vizual toate piesele componente care urmeaza a fi asamblate;Asambleaza piesele componente si formeaza ansamble;Utilizează dispozitive de masură pentru verificarea dimensiunilor;Foloseste polizor unghiular, brenner oxi gaz, aparat de sudura;Se asigura ca toate produsele executate în proces indeplinesc condiţiile de calitate şi specificatiile tehnice;Pastreaza in bune conditii de functionare atat echipamentul tehnic pe care il opereaza, precum si sculele, dispozitivele si toate echipamentele pe care le utilizeaza;

  • Absolvent Scoala Profesionala Liceu profil Lacatuserie, Sudura sau Mecanic

  • Experienta de lucru relevanta de minim 1 an in productie;

  • Cunostinte bune de desen tehnic;

VOPSITOR IN CAMP ELECTROSTATIC

Responsabilități:-verificarea suprafetelor pentru vopsit;-aplicarea tratamentelor speciale pe suprafetele ce urmeaza sa fie vopsite;-alegerea materialelor si stabilirea metodei de vopsire;-omogenizarea, combinarea si diluarea materialelor;-verificarea suprafetelor vopsite;-efectuarea lucrarilor de retusare a suprafetelor vopsite;-utilizarea pistolului electrostatic;-alte unelte utilizate: maşini de lustruit, pensule, pistoale de vopsit, cutite, foarfeci, spacluri, racletete, perii de sarma etc;Activitate de vopsitor ,conform fișei postului.

  • Experiența de min 1 an în domeniu-obligatoriu

  • Responsabilitate, seriozitate, implicare;

Program de lucru full-time într-un schimb 7:30-16:30 cu o oră pauză; Contract de muncă pe o perioadă nedeterminată; Concedii conform legislației; Ore suplimentare achitate; Tichete de masă; Salariul atractiv.

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 268789180