2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Transport marfa - international
  5. Transport marfa - international - Bucuresti - Ilfov
  6. Transport marfa - international - Bucuresti
  7. Transport marfa - international - Sectorul 4
Postat 16 iunie 2024

Angajam Sofer Profesionist - Jilava

Salariu

3 500 - 6 000 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 4

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalPermis de Conducere: B, C, D, alteleNumarul de posturi disponibile: 4

Firma de transporturi agabaritice HOLLEMAN din Bucuresti angajeaza SOFER PROFESIONIST C+E pentru transport intern si international TUR-RETUR.

  • Veniturile financiare ale soferilor nostri sunt foarte bune, peste nivelul pietei, in domeniul in care activam si pe rutele respective.

  • Se conduce cu un singur sofer pe camion.

  • Facem intretinere la modul serios.

  • Se asigura pregatire la locul de munca, nu este necesara experienta in transporturi agabaritice si grele, dar aceasta constituie un avantaj.

  • Nu luam soferi angajati la firmele de acelasi profil, consideram ca nu este moral.

  • Cerem respect pentru meserie, seriozitate si urmarea regulilor si procedurilor specifice privind transporturile agabaritice, in conformitate cu cerintele clientilor.

  • In acelasi timp, respectam angajatii si colaboratorii, lucram intr-o atmosfera armonioasa.

  • La noi, atingeti varful / apogeul meseriei de sofer. Facem aproape in fiecare zi transporturi mari, exceptionale, agabaritice si grele, ca in Discovery Channel.

  • Se poate face si cariera, de la camioane standard la camioane care transporta sute de tone si dimensiuni deosebite, veniturile reflectand gradul de specializare a soferului.

  • La interviul pentru angajare veti avea o proba practica, pentru a determina daca simtiti / stapaniti camionul standard, daca cunoasteti regulile de baza ale meseriei.

  • Consideram ca daca un sofer nu isi simte camionul cu dimensiuni si greutati standard, nu are cum sa conduca marfuri agabaritice si mai grele.

  • Siguranta rutiera, prevenirea evenimentelor nedorite sunt elemente importante la Holleman.

Descrierea jobului

Responsabiliati:

  • Conducerea camioanelor cu dimensiuni si / sau greutati depasite se face pe teritoriul national sau pe parcurs extern. Marfurile transportate sunt foarte diverse (confectii metalice, utilaje agricole si de constructii, componente de turbine eoliene, etc.).

  • Dam atentie elementelor de verificare a echipamentelor de transport, de cunoastere a acestora, de condus preventiv si economic.

  • Asiguram pregatire interna, cunoasterea tehnicii si a regulilor. Detalii privind conditiile de la noi, inclusiv financiare, le aflati la interviul care se va sustine la firma - Holleman. Ne gasiti usor pe Waze, Google Maps.

  • Pe scurt, orice sofer care se comporta normal si care vrea sa invete, care are se comporta civilizat si profesionist, poate sa activeze la noi, poate sa creasca si sa o duca bine, cu noi.

Beneficii salariale:

  • Salariul de baza, minim la Holleman, este de 3000 lei net ( brut 5120 lei ).

  • In plus mai platim maxim 100 euro/zi, pe parcurs extern, iar pe parcurs intern, platim 40 lei net/ora de condus ( exemplu 320 lei net pentru 8 ore de condus sau 400 lei net pentru 10 ore de condus, cand este posibil).

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 4
ID: 270584109