2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Transport marfa - intern
  5. Transport marfa - intern - Iasi
  6. Transport marfa - intern - Iasi
Postat 28 aprilie 2024

ANGAJAM sofer cat C - Constructii

Salariu

800 - 1 000 €

Localizare

Iasi

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalPermis de Conducere: B, C

Descriere

CERINTE:

  • Permis de conducere categoria C obligatoriu (card tahograf si permis sofer profesionist);

  • Experienta pe bascule 8x4, cisterna de apa sau automacara cu carlig hidraulic

  • Atestat sofer profesionist transport marfa;

  • Examenul psihologic si avizul medical valabil;

  • Fara cazier judiciar si fara antecedente rutiere grave (penal sau cu permis suspendat);

  • Studii medii;

  • Experienta  in conducerea de autovehicule categoria C

  • Cunostinte minime de mecanica auto;

  • Seriozitate, simt dе raspundere, aspect ingrijit.

  • Disponibilitate la deplasare.

 OBLIGATII  :

  • Este obligat sa se prezinte la serviciu la ora fixata in program, odihnit, in tinuta corespunzatoare si sa respecte programul stabilit;

  • Pastreaza certificatul de inmatriculare, licenta de executie si copia licentei de transport, precum si actele masinii in conditii corespunzatoare, le prezinta la cerere organelor de control;

  • Nu paraseste locul de munca decat in cazuri deosebite si numai cu aprobarea sefului;

  • Nu va conduce autovehiculul obosit sau sub influenta alcoolului, drogurilor, medicamentelor, etc. , care reduc capacitatea de conducere;

  • Soferului ii este interzis sa transporte alte marfuri in afara celor trecute in documentele de transport;

  • Soferul va respecta cu strictete intinerariul si instructiunile primite ;

  • Aplicarea stampilei expeditorului pe documentul de transport CMR, in rubrica special destinata acestui scop.

 RESPONSABILITATI:

Soferul raspunde personal de:

  • Integritatea autovehiculului pe care il are in primire;

  • Integritatea marfurilor transportate;

  • Intretinerea autovehiculului;

  • Exploatarea autovehiculului in conformitate cu instructiunile prevazute in cartea tehnica a acestuia.

BENEFICII:

  • Asiguram un mediu de lucru profesionist, care incurajeaza cele mai bune rezultate;

  • Oferim pachet salarial atractiv, salariu declarat, se acorda diurna si cazare pentru deplasari in tara

  • Cadrul pentru oportunitati de dezvoltare personala.

Localitate

Iasi,

Iasi

Iasi
ID: 260072430