2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Personal necalificat
  5. Personal necalificat - Prahova
  6. Personal necalificat - Ploiesti
Postat 26 aprilie 2024

Angajam Sef de Productie

Salariu

5 000 - 10 000 lei

Localizare

Ploiesti

Nivelul de experienta: Experienta de conducere/ ManagementMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Obiectiv:

Asigura si coordoneaza activitatea departamentului de productie;

Se asigura ca sunt respectate cu strictete calitatea produselor si a termenelor de livrare.

Relatia de subordonare: Se subordoneaza conducerii companiei si are in subordine personalul de productie.

Cerinţele postului:

  • Studii medii sau superioare.

  • Experienţă de minim 3 ani intr-o poziţie similară;

  • Abilități de leader si foarte bună capacitate de comunicare.

  • Abilitatea de a lua decizii;

  • Capacitatea de a lucra intervale prelungite de lucru;

  • Aptitudinea de a lucra eficient in echipa, motivand pozitiv oamenii.

Responsabilități:

  • Organizeaza şi coordoneaza departamentul de productie din fabrica, conform tehnologiei de lucru;

  • Se asigura ca intelege, conform structurii organizatorice, responsabilitatile personalului din subordine in baza fiselor de post, raspunde de instruirea personalului subordonat privind procesele de fabricatie si pe linie;

  • Asigura procesul de mentinere a calitatii in activitatea de productie, conform procedurilor si standardelor existente (ISO, CE) verificand permanent rezultatele producției;

  • Raspunde de respectarea termenelor de livrare contractuale privind executia produselor in fabrica de geam termopan; Tine permanent legatura cu Superiorul direct/ serviciul Aprovizionare in vederea mentinerii stocului de marfa necesar comenzilor pe care le are de executat;

  • Are obligatia de a comunica Superiorului direct orice neconformitate aparuta sau constatata in timpul desfasurarii procesului de productie;

  • Are obligatia de a rezolva neconformitatile constatate/depistate in cadrul fabricii sau primite de la Superiorul direct;

  • Anticipeaza si previne aparitia neconformitatilor si le rezolva;

  • Urmareste desfasurarea activitatii in cele mai bune conditii tehnice, evitand defectiunile utilajelor;

  • Asigurarea functionarii tuturor utilajelor in parametrii corespunzatori;

  • Elaboreaza impreuna cu echipa sa masuri in vederea imbunatatirii permanente a indicatorilor si a costurilor;

  • Face propuneri pentru planificarea anuală privind costurile, investiţiile si personalul necesar;

  • Realizeaza intalniri/discutii regulate cu angajatii in vederea asigurarii permanente a motivarii si informarii in cadrul echipei sale.

Beneficii:

Pachetul salarial se negociază în cadrul interviului;

Bonuri de masa;

Mediu de lucru plăcut și prietnos;

Contract pe o perioada nedeterminata.

Prin transmiterea candidaturii dvs. pentru acest job sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.

Localitate

Ploiesti,

Prahova

Prahova, Ploiesti
ID: 257815102