2. Locuri de munca
  3. Resurse Umane
  4. Recrutare
  5. Recrutare - Sibiu
  6. Recrutare - Sibiu
SC Total NSA SRL
Postat 28 aprilie 2024

Angajam Referent Resurse Umane

Localizare

Sibiu

Nivelul de studii: CalificatMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Candidatul ideal:

  • Studii: medii / superioare;

  • Minima experitenta in domeniul resurselor umane sau finalizarea unui curs/ unitate de invatamant de specialitate;

  • Cursuri de specialitate: inspector resurse umane, legislația muncii (constituie avantaj);

  • Cunostinte operare PC (pachetul Microsoft Office);

  • Capacitate de asumare a responsabilitatilor si de gestionare a problemelor concomitente, finalizarea operatiilor in termenul stabilit;

  • Capacitate buna de relationare interumana, spirit de echipa;

  • Proactivitate, eficienta, orientare catre rezultate si eficientizarea muncii;

Responsabilități:

  • Asigurarea unei bune evidente a contractelor individuale de munca;

  • Gestionarea dosarelor personale ale angajatilor;

  • Intocmeste contracte individuale de munca, fise de post, acte aditionale, decizii, alte declaratii ale salariatului;

  • Intocmeste si opereaza toate modificarile (contracte, acte aditionale, decizii, suspendari, incetari, etc.), in sistemul informatic si in programul Revisal, corect si in termenele legale;

  • Centralizarea pontajelor si efectuarea calcului salarial;

  • Tine evidenta si gestioneaza concediile medicale si cele de odihna;

  • Intocmeşte lunar fisierul de salarii  si situaţia privind tichetele de masa;

  • Elibereaza adeverinte solicitate de angajati, conform legislatiei in vigoare;

  • Urmareste respectarea Regulamentului intern si a Contractului colectiv de munca si participa la conceperea acestora;

  • Centralizeaza si inregistreaza in programul de salarii datele de personal;

  • Tine legatura cu institutiile statului: ITM, AJOFM, CNPP, CJAS.

  • Intocmeşte diverse rapoarte specifice domeniului de activitate (HR);

Se ofera:

  • Mediu de lucru profesional într-o companie în plină dezvoltare;

  • Pachet salarial atractiv;

  • Tichete de masă;

  • Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie serioasa, solida si de succes.

Pentru detalii va rugam sa ne contactati la numarul de telefon din anunt sau prin aplicare pe OLX.

Localitate

Sibiu,

Sibiu

Sibiu
ID: 269086060