2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Bacau
  6. Personal receptie si administratie - Bacau
S.C. POPAS PINUL S.R.L
Postat 26 aprilie 2024

Angajam RECEPȚIONER pentru Hotel Helen

Localizare

Bacau

S.C. POPAS PINUL S.R.L. angajează RECEPȚIONER pentru HOTEL HELEN, absolvent/ă de studii superioare, preferabil de specialitate (TURISM), cunoscător/-oare a/-l limbii engleze - nivel mediu spre avansat (scris și vorbit) și având experiență în operarea pe computer.

RESPONSABILITĂȚI:

  • preluarea și înregistrarea rezevărilor de la clienți;

  • primirea și cazarea clientilor; înregistrarea datelor clienților;

  • întocmirea actelor necesare cazării clienților (contracte de turism, urmărirea și încasarea plăților);

  • promovarea serviciilor oferite clienților;

  • ținerea evidenței clienților și a situației camerelor.

  • înregistrarea consumurilor clienților;

  • încasarea contravalorii serviciilor consumate de clienți;

  • emiterea notelor de plată și a facturilor;

  • gestionarea cheilor;

  • emiterea cardului magnetic de acces în spațiul de cazare;

  • gestionarea apelurilor telefonice atât din exterior cât și din interior;

  • distribuirea mesajelor și a corepondenței;

  • întocmirea situațiilor și a rapoartelor zilnice.

  • realizează și distribuie către celalalte departamente rapoartele necesare desfășurarii activității zilnice (închiderea de zi, statistici)

  • soluționarea eficientă a tuturor solicitărilor înregistrate;

  • realizează situația zilnică a spațiilor de cazare (check-out, check-in)

PROGRAM DE LUCRU:

12h / 24h / 48h

În total pe lună lucrează 15 zile.

Exemplu:

1.02 – lucreaza 12 h de zi (07:00 – 19:00)

2.02 – lucreaza 12 h de noapte (19:00 – 07:00)

3.02 – LIBER

4.02 – LIBER

5.02 – lucreaza 12 h de zi (07:00 – 19:00)

TRANSPORTUL + MASA + ECHIPAMENTUL sunt asigurate de către societate!

C.V.-urile (cu poză) se vor trimite in contul OLX.

Relații la numărul de telefon între orele 08:00 – 16:00.

Localitate

Bacau,

Bacau

Bacau
ID: 248533017