2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Bihor
  6. Personal receptie si administratie - Oradea
Postat 27 mai 2024

Angajam RECEPTIONER Hotel, Oradea

Salariu

2 500 - 2 800 lei

Localizare

Oradea

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Necesita munca in ture de noapteNumarul de posturi disponibile: 2CUI / CIF: RO44434869

Descriere

Hotel angajeaza receptioner.

Cerinte:

-studii medii/superioare

-cunoscator al limbii engleze (nivel mediu spre avansat, scris si vorbit)

-cunostinte operare comuter

-experienta pe un post similar constituie un avantaj

Responsabilitati:

  • preluarea si inregistrarea rezervarilor

  • primiera si cazarea clientilor, inregistrarea datelor clientilor

  • intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (contracte de turism, urmarirea si incasarea platilor)

  • promovarea serviciilor oferite clientilor

  • tinerea evidentei clientilor si a situatiei camerelor

  • incasarea contravalorii serviciilor consumate de clienti

  • emiterea facturilor

  • emitera cardului de acces in spatiul de cazare

  • gestionarea apelurilor telefonice si a emailurilor

  • distribuirea mesajelor si a corespondentei

  • intocmirea situatiilor si a rapoartelor zilnice

  • realizarea si distribuirea catre celelalte departamente rapoartele necesare desfasurarii activitatii zilnice

  • solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate

  • realizarea situatiei zilnice a spatiilor de cazare (check in-check out)

Program de lucru 12h/24h liber+ 12h/48 h liber ( tura de zi 7:00-19:00, tura de noapte 19:00-7:00)

Hotelul se afla pozitionat in Oradea la periferie, inspre Baile Felix.

CV-urile se pot depunde atat in contul olx cat si la numarul de telefon afisat pe whats app.

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 268025030