2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Constanta
  6. Personal receptie si administratie - Constanta
Hotel Opal
Postat 29 aprilie 2024

Angajam receptioner

Localizare

Constanta

Tip contract

Determinat

Full time

Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Hotel Opal din statiunea Jupiter, deschis sezonier, angajeaza Receptionera/Receptioner, Sef Receptie Hotel.

Atributii specifice postului de Receptionera/Receptioner, Sef Receptie Hotel. Perioada de angajare este sezoniera, respectiv 4 luni, in functie de data angajarii.

Responsabilitati

  • Un Receptionera/Receptioner, Sef Receptie Hotel raspunde de coordonarea activitatilor specifice receptiei, de conducerea echipei de lucru pentru a asigura o primire corespunzatoare pentru clientii hotelului, realizeaza vanzarea produsului de cazare si controleaza modul in care se efectueaza platile.

  • Aplica politicile de marketing in relatiile cu firmele contractante si potentialiii turisti individuali,

  • Promoveaza hotelul, verifica pozitionarea si  listarea hotelului pe site-urile de rezervari on-line.

  • Este responsabil pentru buna operare a tuturor departamentelor din subordinea sa

  • Supervizeaza facturarea pe cartea de credit, rezervarile garantate cu statutul de neprezentare, verifica cu departamentul de vanzari detaliile de facturare pentru evenimente organizate, grupuri

  • Furnizeaza rapoarte de previzionare a activitatii actuale si viitoare despre gradul de ocupare, rezervari, sosiri, plecari, conturi deschise,venituri

  • Solutioneaza (si/sau anunta, dupa caz, seful de departament) eventualele reclamatii venite din partea clientilor.

Cerinte:

  • experienta in domeniu constituie un avantaj;

  • cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala reprezinta un avantaj;

  • cunostinte bune calculator;

  • cunostinte operare program gestiune hoteliera Solon, Opera, Medallion,Fidelio,etc. reprezinta un avantaj;

  • atent la detalii, organizat;

  • persoana comunicativa si proactiva;

  • aspect fizic placut si ingrijit;

  • orientare catre client;

  • dorinta si capacitate de munca.

Oferta (bonusuri, beneficii)

  • Salariul avantajos va fi comunicat la momentul interviului, in functie de aptitudini, de experienta.

  • Cazarea si masa (2/zi) vor fi asigurate in cadrul complexului, daca este nevoie pentru cei care nu sunt din judet.

Localitate

Constanta,

Constanta

Constanta
ID: 269038807