1. Pagina principală
  2. Locuri de munca
  3. Personal medical
  4. Personal medical - Bucuresti - Ilfov
  5. Personal medical - Bucuresti
  6. Personal medical - Sectorul 6

Anuntul este dezactivat

Postat 12 mai 2021

Angajam Personal pentru Laborator de Analize Medicale

  • Tip job

    Full time

  • Bucuresti, Bucuresti - Ilfov

  • Mobilitatea postului: Locatie stabila

Descriere

Candidatul ideal

-Persoana responsabila si serioasa, cu abilitati tehnice si cu implicare in activitatea desfasurata.

-Orientarea catre pacient;

-Atitudinea pozitiva si lucrul in echipa, profesionalismul si adaptarea la rigorile unui astfel de job;

-Studii superioare de medicina- pentru medicul de laborator;

-Studii superioare de specialitate absolvite cu diploma de master– instituție de învățământ superior de profil biochimie, chimie sau biologie, recunoscută de OBBCSSR;

-Drept de liberă practică – certificat de membru OBBCSSR; asigurare de răspundere civilă profesională (malpraxis);

-Experiență într-un un post similar de minimum 2 ani, în cadrul unui laborator de analize medicale constituie un avantaj;

-Cunoștinte generale de biologie, biochimie, hematologie, metode analitice și corelații tehnice și cunoștințe referitoare la funcționarea unui laborator de analize medicale;

-Cunoștințe de operare PC;

-Capacitate analitică – stăpânirea metodelor de lucru, urmărirea și respectarea unor proceduri și instrucțiuni complexe de lucru;

-Precizie, timp de reacție, orientare către rezolvarea problemelor.

Descrierea jobului

Activitate specifica de laborator de analize medicale.

Responsabilitati/ Cerinte obligatorii:

* toate documentele privind desfasurarea profesiei, eliberate de autoritatile competente, in termen de valabilitate;

* abilitati tehnice pentru utilizarea softului specializat de laborator si a echipamentelor medicale;

* limba engleza (cunostinte limbaj de specialitate) pentru operarea meniurilor aparatelor de laborator;

* cunoasterea cerintelor RENAR si conformarea la acestea;

* profesionalism si cunostinte aprofundate in domeniul de activitate desfasurat;

* cunoasterea circuitelor medicale specifice si conformarea la rigorile acestora.

Responsabilitati asistent medical:

* documente care certifica dreptul de libera practica in termen de valabilitate;

* respectarea normelor sanitare in vigoare;

* respectarea circuitelor medicale specifice;

* subordonare direcata fata de medicul sef de laborator/managerul unitatii.

Descrierea companiei

Reteaua Medicala Probio este o retea de laboratoare de analize medicale si clinica medicala recent intrate pe piata serviciilor medicale din Romania. Punem accent pe calitatea serviciilor oferite. In spatele companiei se afla o echipa tanara, motivata si entuziasta care este orientata catre servicii de calitate oferite pacientilor, la cele mai inalte standarde.

Daca vrei sa lucrezi intr-un mediu tanar, esti o persoana cu entuziasm si cauti un loc de munca unde sa te dezvolti, atunci vino in echipa noastra!

ID: 219937125

Urmareste-ne pe

Descarca aplicatia pentru telefon din