2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Ospatar, barman, sef de sala
  5. Ospatar, barman, sef de sala - Bucuresti - Ilfov
  6. Ospatar, barman, sef de sala - Bucuresti
  7. Ospatar, barman, sef de sala - Sectorul 6
Vasile Selagea
Postat 24 aprilie 2024

Angajam Ospatarite/ Ospatari (restaurant in mall AFI Cotroceni)

Salariu

4 500 - 5 200 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 6

Nivelul de studii: NecalificatNumarul de posturi disponibile: 2

Pentru unul dintre clientii nostri, un cunoscut lant de restaurante - Happy, cunoscut pe plan internațional si premiat “London’s best restaurant 2023”, își va deschide in curand usile in București, in mall AFI Cotroceni- recrutam Ospatarite/ Ospatari.

Rolul presupune asigurarea unui serviciu de calitate superioara pentru clienti, contribuind astfel la o experienta placuta de luat masa in cadrul restaurantului.

Responsabilitati Principale:

Interactiunea cu clientul:

  • Intampinarea clientilor intr-un mod cald si prietenos.

  • Oferirea de recomandari si informatii despre meniu.

  • Prezentarea specialitatilor zilei si a ofertelor speciale.

Servirea Mesei:

  • Preluarea comenzilor si transmiterea acestora catre bucatarie.

  • Servirea mancarii si bauturilor intr-un mod profesionist.

  • Verificarea satisfactiei clientilor pe durata mesei.

Mentinerea standardelor de calitate:

  • Respectarea stricta a standardelor de igiena si curatenie.

  • Asigurarea unei prezentari impecabile a mesei si a salii de mese.

  • Mentinerea unei atmosfere placute si primitorii in restaurant.

Gestionarea platilor:

  • Prezentarea notei de plata si procesarea platilor.

  • Oferirea restului si multumirea clientilor la plecare.

Colaborare si Comunicare:

  • Lucrul in echipa cu colegii pentru a asigura un flux constant si eficient.

  • Comunicarea eficienta cu personalul de bucatarie si management.

Cerinte:

  • Experienta demonstrabila ca ospatar/chelner, preferabil intr-un mediu similar.

  • Cunostinte solide despre servirea mesei si eticheta in restaurant.

  • Abilitati excelente de comunicare si interpersonale.

  • Capacitatea de a lucra intr-un mediu rapid si dinamic.

  • Flexibilitate in privinta programului de lucru, inclusiv in weekenduri si sarbatori.

  • Prezentare profesionala si o atitudine orientata spre serviciul clientului.

Pentru a aplica pentru aceasta pozitie, va rugam sa trimiteti CV-ul dvs. Echipa noastra va analiza cu atentie fiecare candidatura. Va multumim pentru interesul manifestat!

Doar candidatii eligibili vor fi contactati in maxim 2 saptamani. Toate informatiile vor fi tratate ca fiind strict confidentiale.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 6
ID: 269147166